Ολοκληρώθηκε το Χριστουγεννιάτικο παζάρι του Θεοδωρίδειου Κέντρου - Ορίζοντες" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011 το "Θεοδωρίδειου Κέντρου – Ορίζοντες" του Δήμου Καρδίτσας πραγματοποίησε το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι του στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του, όπου πλήθος κόσμου ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του.
Παράλληλα ακολούθησε και μια γιορτή για την παραλαβή του λεωφορείου του ¨Θεοδωρίδειου Κέντρου – Ορίζοντες που χορηγός είναι ο ΟΠΑΠ Α.Ε. όπου παρευρέθηκαν αντιπρόσωποι της Εκκλησίας για τον Αγιασμό του Λεωφορείου, ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Βασίλειος Τσιάκος, ο Δήμαρχος Καρδίτσας κ. Παπαλός Κων/νος, η Πρόεδρος του Κέντρου κα. Σούφλα Ουρανία, ο αντιπρόεδρος του Κέντρου κ. Ψημμένος Σωτήρης, μέλη του Δ.Σ., καθώς και η Δωρήτρια του Κέντρου κα. Θεοδωρίδου Μαστρογιαννίτη Λυδία.
Η Πρόεδρος του Κέντρου και το Δ.Σ. ευχαριστούν θερμά όλο τον κόσμο που αγκάλιασε την εκδήλωση για άλλη μια φορά, τους προσκεκλημένους του, τους εθελοντές του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού καθώς και την Κα Θεοδωρίδου Μαστρογιαννίτη Λυδία για αυτή της την προσφορά που τους τίμησε με την παρουσία της. Εύχονται σε όλους Χρόνια Πολλά, Ευτυχία και Χαρά.
Δήλωση Κα Θεοδωρίδου Μαστρογιαννίτη Λυδίας:
"Όταν πήρα την απόφαση πρίν από 12 χρόνια να συνδράμω στην κατασκευή του Θεοδωρίδειου Κέντρου στη μνήμη του συζύγου μου Σοφοκλή Θεοδωρίδη, των γονιών μου Δημήτρη και Ζωής Μαστρογιαννίτη και του αδελφού μου Ανδρέα, δεν υπολόγιζα στην ευτυχία που θα κέρδίζα! Γιατί πιστέψτε, κάθε καλό νέο από το Κέντρο, όπως και κάθε συνάντηση μου με τα παιδιά είτε δια ζωής είτε μέσω των έργων τους και των άλλων δραστηριοτήτων τους μου δίνει απίστευτη χαρά και πίστη πως τελικά όλοι μαζί μπορούμε να αλλάξουμε τα πράγματα.
Οι γονείς των παιδιών, όσοι δουλεύουν εδώ, οι Δημοτικές Αρχές και τα Συμβούλια του Κέντρου, οι συμπολίτες που συνδράμουν ο καθένας με τον τρόπο του κι εγώ, είμαστε εδώ με ένα κοινό στόχο: να καλυτερέψει η ζωή των παιδιών του Κέντρου, που είναι παιδιά όλων μας. Κι έτσι πρέπει να συνεχίσουμε. Η αρχή έγινε, η πορεία έχει θετικό πρόσημο και το μέλλον, παρόλο τις δυσκολίες που ζούμε, είναι στο χέρι μας να το κρατήσουμε σταθερά στο σημερινό επίπεδο, αν όχι να το βελτιώσουμε. Τη δύναμη την αντλούμε από τα παιδιά. Τα χαμόγελα που βοήθησε να ανθίσουν αυτό το Κέντρο και που δεν πρέπει ποτέ να χαθούν.
Σας ευχαριστώ παιδιά μου που ήρθατε στη ζωή μου, το Προσωπικό του Κέντρου: Έξαρχου Ζωή, Τσουμάνης Ηλίας, Ζάχου Ευτυχία, Κατσάρα Βαγγελιώ, για την προσπάθεια που κάνετε, καθώς επίσης και τον ανιψιό μου Σωτήρη Ψημμένο για τους κόπους του και το αμέριστο ενδιαφέρον του".