Πρωτοχρονιάτικη συναυλία του Ωδείου Καρδίτσας "Κ. Ευθυμιάδης" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Τη Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2012, στις 11.30 στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο στο πλαίσιο του Διεθνούς Φεστιβάλ Καρδίτσας πραγματοποιείται συναυλία με τους καθηγητές και τα μουσικά σύνολα του Ωδείου Καρδίτσας - Κωνσταντίνος Ευθυμιάδης.
Θα εμφανιστούν:
- Η Ορχήστρα και Χορωδία Ελαφράς Μουσικής του Ωδείου υπό τη διεύθυνση του καθηγητή Πέτρου Τσιμπερόπουλου σε Χριστουγεννιάτικα και Πρωτοχρονιάτικα τραγούδια απ’ όλο τον κόσμο.
- Η Ορχήστρα Έντεχνης Μουσικής του Ωδείου υπό τη διεύθυνση του καθηγητή Σεραφείμ Παπαδόπουλου σε έργα γνωστών Ελλήνων συνθετών. Συμμετέχει ο Ανδρέας Μπέρδος.
- Ο διπλωματούχος καθηγητής σαξοφώνου του Ωδείου Αντώνης Ντόντος αυτοσχεδιάζει και ερμηνεύει διεθνείς επιτυχίες.
Τελευταία τροποποίηση στις31 Δεκεμβρίου 2011, 14:16