Στην Δαφνοσπηλιά βρέθηκαν 15 πρόσκοποι από τον Καρέα Αττικής Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Το τριήμερο 25, 26 και 27 Μαρτίου ο Μορφωτικός Σύλλογος Δαφνοσπηλιάς φιλοξένησε στο χωριό 15 προσκόπους (αγόρια και κορίτσια) από το 4ο Συγκρότημα του Δήμου Καρέα Αττικής.
Οι πρόσκοποι επισκέφθηκαν διάφορες τοποθεσίες του χωριού (Μοναστήρι, σπηλιά, στρογγυλό, ποταμό Καλέντζη κ.λ.π.), ενώ το απόγευμα του Σαββάτου φύτεψαν στη θέση “λεκάνες σπηλιάς” 50 δέντρα (κουκουναριές) που είχε προμηθεύσει το δασαρχείο Καρδίτσας.
Το βράδυ, σε ταβέρνα του χωριού, ο σύλλογος τους παρέθεσε γεύμα και την Κυριακή το απόγευμα οι πρόσκοποι αναχώρησαν για την Αθήνα ανανεώνοντας το ραντεβού για το καλοκαίρι.
Στο γεύμα παρευρέθησαν όλα τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου καθώς και ο πρόεδρος του χωριού Κος Καρακώστας και οι τοπικοί σύμβουλοι κ.κ. Καραλής Χρ. και Τσέτσας Σωκράτης.