Στο πνεύμα των Χριστουγέννων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Μια ξεχωριστή γιορτή στο πνεύμα των Χριστουγέννων οργανώθηκε την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου στο χώρο του 10ου και 18ου Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με τη Διεύθυνση και το Σύλλογο Διδασκόντων των παραπάνω σχολείων.
Η κακοκαιρία άλλαξε τα αρχικά σχέδια και η γιορτή μεταφέρθηκε από την πλατεία Δ. Γιολδάση, όπου είχε προγραμματιστεί αρχικά, στην αίθουσα εκδηλώσεων των σχολείων. Η δυνατή βροχή όμως δεν στάθηκε ικανή να σταματήσει μικρούς και μεγάλους που ανταποκρίθηκαν με πρωτόγνωρο ενθουσιασμό. Οι παρευρισκόμενοι απόλαυσαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα, γεύτηκαν χριστουγεννιάτικες – και όχι μόνο – λιχουδιές και πήραν δωράκια από τον Άη Βασίλη. Τα παιδιά μάλιστα χάρηκαν ιδιαίτερη περιποίηση με face painting!Θεωρούμε υποχρέωσή μας λοιπόν να ευχαριστήσουμε και δια τύπου για τη συμβολή τους στην εκδήλωση τους παρακάτω:
· Τους διευθυντές του 10ου Δημοτικού Σχολείου κ. Παναγιώτη Λάππα και του 18ου Δημ. Σχολείου κ. Βασίλη Κούκλαρη, οι οποίοι πρόθυμα μας παραχώρησαν το χώρο των σχολείων και συνεργάστηκαν μαζί μας και το Σύλλογο Διδασκόντων για τη βοήθειά του στην επιτυχία της εκδήλωσης.
· Τη μικτή χορωδία Ταμασίου του Μορφωτικού Συλλόγου Λεονταρίου και το μαέστρο κ. Γιώργο Αργυρό που μας ταξίδεψαν σε όλη την Ελλάδα με κάλαντα διαφόρων περιοχών.
· Την καθηγήτρια μουσικής κα Λιλιάνα Ντούλια που με ομάδα μαθητών της απ’ το Δημοτικό Ωδείο Καρδίτσας γέμισαν το σχολείο μας με τις χαρούμενες νότες των βιολιών.
· Τον κο Φώτη Γαρουφαλλιά από τη Λέσχη Χορού και Ήχου για τη βοήθειά του στην εκδήλωση.· Την καθηγήτρια μουσικής των Σχολείων κα Γεωργία Ζουμπογιάννη και την καθηγήτρια Αγγλικών κα Ελένη Σταμάτη για την εξαιρετική δουλειά τους με τη σχολική χορωδία και το κέφι που μετέδωσαν στα παιδιά.
· Τη θεατρολόγο Ερατώ Σιωροπούλου που με χαμόγελο και υπομονή ζωγράφισε τουλάχιστον 200 χεράκια και μαγουλάκια.
· Όλους τους γονείς που στήριξαν αυτή την προσπάθεια.
· Ευχαριστούμε τη διοίκησητων Παιδικών Βιβλιοθηκών Καρδίτσας και τον βιβλιοθηκονόμοκο Θανάση Κουρόγλου που ενθουσίασε τα παιδιά με προβολή χριστουγεννάτικης ταινίας στο σχολείο
Θα θέλαμε όμως να αναφερθούμε ιδιαίτερα και στους χορηγούς μας:
· Café – Bar Gallery – Φάνης Μακρής
· Zoom Serie – Κ.Κορκότζελος
· Αρτοποιείο Ι. & Γ. Ζαγορίτη
· Κρεοπωλείο Κων/νου Τσιούντσιουρα
· Ταβερνάκι Καταφύγιο
· Παιδότοπος Παιχνιδούπολη
· Μεζεδοπωλείο «Της Χάιδως»
· Catering Μ.Τάτσιου
· Αρτοποιείο Σ. Κρομμύδα
· Rock Sugar – Α. Μπόρλα
· Speed net cafe
· Ιταλικό Εστιατόριο Avanti
· Café Incontri
· Χορηγός αφίσας ΕΚΤΥΠΩΤΙΚΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΠερισσεύουν πραγματικά τα λόγια, αν αναλογιστεί κανείς το συγκινητικό πνεύμα προσφοράς που επέδειξαν σε καιρούς αντικειμενικά δύσκολους. Τους ευχαριστούμε για τη χαρά που μοίρασαν στα παιδιά μας.
Κι αν κάτι απείχε λίγο απ’ την εικόνα που είχαμε στο μυαλό μας (η κακοκαιρία γαρ!), δεν έλειψε στιγμή ούτε η ψυχή ούτε το κέφι από την ετερόκλητη παρέα.
Ελπίζουμε όλες οι μελλοντικές εκδηλώσεις να τύχουν παρόμοιας στήριξης.
Καλή Χρονιά σε όλους.