Συνεχίζονται οι εκδηλώσεις των Χριστουγέννων στους Σοφάδες Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Με αμείωτο ενδιαφέρον, χαρά, αγάπη αλλά και κέφι, συνεχίζονται οι φετινές χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις στο Δήμο Σοφάδων, που ξεκίνησαν απ’ τις 15 Δεκεμβρίου.
Ο Μορφωτικός Σύλλογος Σοφάδων μαζί με το Σύλλογο Γυναικών Σοφάδων υπό την αιγίδα και την συμπαράσταση του Δήμου Σοφάδων αλλά και τη βοήθεια πολλών δημοτών δίνουν μια διαφορετική νότα και χρώμα στη μουντή ατμόσφαιρα χαρίζοντας χαμόγελο στα πρόσωπα και ζέστη στις καρδιές όλων μας.
Έτσι μετά το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, το παζάρι των μαθητών του εικαστικού εργαστηρίου, τη Χριστουγεννιάτικη Συναυλία της Δημοτικής Μουσικής Σχολής, την προβολή Παιδικής ταινίας στο Πνευματικό Κέντρο που θαυμάσαμε και απολαύσαμε τις προηγούμενες ημέρες, το υπόλοιπο πρόγραμμα των Χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων συνεχίζεται ακόμη πιο πλούσιο με μια μικρή όμως αλλαγή. Το κουκλοθέατρο θα παρουσιαστεί σήμερα Τετάρτη και όχι την Παρασκευή, όπως αρχικά είχε προγραμματιστεί.
Αναλυτικότερα το πρόγραμμα περιλαμβάνει:
Τετάρτη 28/12/2011
Στις 18.00 στο Πνευματικό Κέντρο θα παρουσιαστεί τo κουκλοθέατρο «ο μελομακαρονάκιας». Παράλληλα στην είσοδο του Πνευματικού κέντρου θα λειτουργεί έκθεση χειροποίητης κούκλας.
Την Πέμπτη 29/12/2011
Στις 11.30 στην κεντρική πλατεία των Σοφάδων: «γουρνοχαρά με μεζέδες και κρασί» και στις 18.00 στο Πνευματικό Κέντρο θα προβληθεί η παιδική ταινία «το τερατόσπιτο»
Την Παρασκευή 30/12/2011
Στις 11.30 στην Κεντρική πλατεία των Σοφάδων ο Αϊ Βασίλης και η παρέα του θα έρθουν να ανταμώσουν τα παιδιά του Δήμου.
Την Τρίτη 3/1/2012
Στις 18.00 στο Πνευματικό Κέντρο: «βραδιά παραμυθιού» και βράβευση των καλύτερων παραμυθιών.