Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις από το Πολυφωνικό Ωδείο Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Εορταστικές εκδηλώσεις ετοιμάζει το Πολυφωνικό Ωδείο για τις μέρες που έρχονται δίνοντας έτσι ολοκάθαρα το στίγμα αλλά και το νόημα των ημερών που δεν παύει να παραμένει εορταστικό.
Συγκεκριμένα την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2011 στο HOTEL THESSALIKON GRAND θα πραγματοποιηθεί η Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Ωδείου στην οποία συμμετέχουν η Παιδική Χορωδία συνοδεία Ορχήστρας από καθηγητές του Ωδείου. Ώρα έναρξης 8:30 μμ και η είσοδος φυσικά είναι ελεύθερη για όλους όσοι θέλουν να περάσουν ένα όμορφο βράδυ πλημμυρισμένο από Χριστουγεννιάτικες μελωδίες τραγουδισμένες από ωραίες παιδικές φωνές.
Οι μεγάλοι πρωταγωνιστές, τα παιδιά, έχουν ετοιμάσει ένα ευχάριστο μουσικό ταξίδι σε όλη την Ελλάδα (θα ακουστούν κάλαντα Μακεδονίας, Δωδεκανήσων, Πόντου, Ικαρίας κ.α.) και διάφορες άλλες μελωδίες -Ελληνικές & ξένες- , με την συνοδεία ορχήστρας από καθηγητές του Ωδείου.
Επίσης την Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου 2011 & ώρα 11:30 πμ στην Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας θα εμφανιστούν η Παιδική Χορωδία και η Παιδική Ορχήστρα του Ωδείου πλαισιώνοντας μουσικά την μεγάλη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση που διοργανώνει ο Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με φορείς της πόλης.
Την διασκευή - ενορχήστρωση καθώς και τη διεύθυνση των χορωδιακών και ενόργανων συνόλων έχει ο κ. Ηλίας Παππάς.