Δήμος Σοφάδων: Σημαντική η ανταπόκριση των δημοτών στην εθελοντική αιμοδοσία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Δήμος Σοφάδων: Σημαντική η ανταπόκριση των δημοτών στην εθελοντική αιμοδοσία](/media/k2/items/cache/8e08c9e6e1d944ecb2b84e9d1d313858_L.jpg)
Θετική ήταν η ανταπόκριση των εθελοντών αιμοδοτών του Δήμου Σοφάδων στην εθελοντική αιμοδοσία που διοργάνωσε η Τράπεζα Αίματος του Δήμου Σοφάδων την Πέμπτη 25 Απριλίου 2023.
Οι εθελοντές αιμοδότες, συνεπείς στο ραντεβού τους, προσήλθαν, έδωσαν αίμα κάνοντας στους συνανθρώπους μας το μεγαλύτερο δώρο.
Η ΔΗ.ΚΟΙ.Ε.Σ ευχαριστεί όλους τους συνδημότες που αιμοδότησαν και έδειξαν έμπρακτα την αγάπη τους προς τον συνάνθρωπο, γιατί η προσφορά και η κοινωνική αλληλεγγύη είναι αξίες αδιαπραγμάτευτες. Επίσης, ιδιαίτερα ευχαριστεί τον Διευθυντή του Τμήματος Αιμοδοσίας του Νοσοκομείου κ. Κώστα Αθανασίου καθώς και όλο το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό της κινητής μονάδας αιμοληψίας.
Από το γραφείο τύπου του Δήμου Σοφάδων