Δωρεά λογοτεχνικών βιβλίων σε πλημμυροπαθές σχολείο από το 8ο Δημοτικό Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Δωρεά λογοτεχνικών βιβλίων σε πλημμυροπαθές σχολείο από το 8ο Δημοτικό Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/87d4a29d9a36bbfd9d921cae7a02aec6_L.jpg)
Την Πέμπτη 21/12/20223 εκπαιδευτικοί του 8ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας επισκέφτηκαν το 1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά και παρέδωσαν στον Διευθυντή κ. Κων/νο Δασκαλόπουλο και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου λογοτεχνικά βιβλία για την σχολική βιβλιοθήκη.
Τα βιβλία αγοράστηκαν με χρήματα που εξασφαλίστηκαν αντί εισιτηρίου από εκδήλωση στο Κινηματοθέατρο Καρδίτσας.
Η εκδήλωση, θεατρική παράσταση και χορωδία, είχε στόχο την οικονομική ενίσχυση ενός πλημμυροπαθούς σχολείου. Με αυτόν τον τρόπο δόθηκε στους μαθητές των δυο σχολείων το μήνυμα της ενσυναίσθησης, της αλληλεγγύης και του εθελοντισμού, οι μεν ως προσφέροντες, οι δε ως αποδεχόμενοι. «Αν θες να λέγεσαι άνθρωπος…».
Από το 8ο Δημ. Σχολείο Καρδίτσας