Τελέστηκε την Πέμπτη (8/2) αγιασμός στα γραφεία της Ένωσης Αποστράτων Αξιωματικών Στρατού Π.Ε. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης της Ιεράς Μητροπόλεως Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων, κ Τιμόθεος, ανταποκρινόμενος άμεσα στην παράκληση του νέου Τοπικού Συμβουλίου, με την ευκαιρία της αναλήψεως των καθηκόντων του, τέλεσε αγιασμό στα γραφεία Ενώσεως Αποστράτων Αξιωματικών Στρατού Π.Ε. Καρδίτσας, την Πέμπτη 08 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 13:00.
Χαιρετισμούς και ευχές απηύθυναν ο Μητροπολίτης μας και ο Πρόεδρος του Παραρτήματος της Ε.Α.Α.Σ. Π.Ε. Καρδίτσας.
Στον αγιασμό παραβρέθηκε ο Ανώτερος Διοικητής Φρουράς Καρδίτσας και αντιπροσωπεία μελών της Ενώσεως, αποτελούμενη από απόστρατους αξιωματικούς του Στρατού, της τέως Χωροφυλακής και της Ελληνικής Αστυνομίας.
Για το ΤΣ ΕΑΑΣ/Παράρτημα Καρδίτσας
Τελευταία τροποποίηση στις8 Φεβρουαρίου 2024, 19:00