Χριστουγεννιάτικη γιορτή και bazaar στο 6ο Γυμνάσιο Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εκδηλώσεις
- Εκτύπωση
![Χριστουγεννιάτικη γιορτή και bazaar στο 6ο Γυμνάσιο Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/1a197ff455a0b7f252666343230d17ec_L.jpg)
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος το 6ο Γυμνάσιο Καρδίτσας γιόρτασε τις Άγιες μέρες των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς ψάλλοντας τα κάλαντα και τραγουδώντας χριστουγεννιάτικες μελωδίες!
Η χορωδία του Σχολείου μας υπό τη διεύθυνση της Μουσικού κ. Νασέλου Φωτεινής ζωντάνεψε τη γιορτή που διοργάνωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του Σχολείου!
Οι εορταστικές εκδηλώσεις μας ολοκληρώθηκαν με το καθιερωμένο Χριστουγεννιάτικο Bazaar, που πραγματοποιήθηκε το πρωινό της Παρασκευής, 22 Δεκεμβρίου 2023 και την παράδοση του οποίου συνεχίζουμε και ενισχύουμε!
Με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού του 6ου Γυμνασίου κ. Γιαννέλου Μαρίας και τη συνδρομή των εκπαιδευτικών κ.κ. Τσιώτα Ελισσάβετ, Γούλα Βασιλικής, Αλεβίζου Ελένης και Μαχαίρα Αναστασίας οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας δημιούργησαν υπέροχες χριστουγεννιάτικες κατασκευές, εντυπωσιακά στολίδια, χριστουγεννιάτικα στεφάνια, κεραμικά διακοσμητικά, χρωματιστά αρωματικά κεριά, εικαστικές δημιουργίες, κ.ά. Ενώ και η συνδρομή των γονέων στο Bazaar ήταν όπως πάντα συγκινητική! Γέμισαν οι πάγκοι με γλυκά του κουταλιού, κέικ, μελομακάρονα, κουραμπιέδες, χριστουγεννιάτικα μπισκότα, μέλι και κάθε λογής καλούδια και δωράκια που με πολύ αγάπη προσέφεραν οι γονείς για το παζαράκι μας που είχε μεγάλη επιτυχία!
Με μουσικές, χορούς, σοκολάτες και γλυκίσματα δίπλα στο Χριστουγεννιάτικο Δέντρο ανταλλάξαμε ευχές για Υγεία, Καλή Πρόοδο, Χαρά, Ειρήνη και Ευημερία!!! Μικροί και μεγάλοι απέδειξαν περίτρανα ότι το πνεύμα των Χριστουγέννων «ζει» κάθε μέρα στην καρδιά μας μέσα από τη συνεργασία, την προσφορά, την αλληλεγγύη και την αγάπη!
Πολλές ευχές!
6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ