Άγνωστοι έφτιαξαν ψεύτικο προφίλ του Δημάρχου Καρδίτσας Β. Τσιάκου στο Facebook - Τι ζητά ο ίδιος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Άγνωστοι έφτιαξαν ψεύτικο προφίλ του Δημάρχου Καρδίτσας Β. Τσιάκου στο Facebook - Τι ζητά ο ίδιος](/media/k2/items/cache/295fdd7b293c02910505731aa09668e4_L.jpg?t=20231023_184704)
Θύμα επιτηδείων που δημιούργησαν προσωπικό ψεύτικο προφίλ στο Facebook έπεσε ο Δήμαρχος Καρδίτσας Β. Τσιάκος ο οποίος με μήνυμά του γνωστοποίησε τους χρήστες του συγκεκριμένου κοινωνικού μέσου δικτύωσης την παγίδα ώστε να μην αποδέχονται αιτήματα καλώντας τους παράλληλα να κάνουν αναφορά ώστε να πάψει να υφίσταται ο συγκεκριμένος λογαριασμός:
Αναλυτικά το μήνυμά του Δημάρχου Καρδίτσας Β. Τσιάκου:
Οπως με ενημέρωσαν τις τελευταίες ώρες αρκετοί δέχονται μηνυματα απο κακόβουλο λογισμικό που προσποιείται εμένα με ψευτικό προφίλ που κατασκεύασαν άγνωστα πρόσωπα υποκλέπτοντας την φωτογραφία μου. Παρακαλώ να ειστε ιδιαίτερα προσεκτικοί. Σε ότι με αφορά δεν στέλνω αιτήματα φιλίας καθώς και στα δυο προφιλ που διατηρώ έχω φτάσει εδώ και καιρό στον μέγιστο αριθμό φίλων και φυσικά ούτε στέλνω μηνύματα στο messenger ή σε οποιοδήποτε άλλο κοινωνικό μέσο. Στη συνέχεια παραθέτω φωτογραφία απο το ψεύτικο προφίλ ώστε να είστε όλοι και όλες ενήμεροι. Επίσης σας παρακαλώ όσοι μπορείτε να μπείτε στο ψεύτικο προφιλ που σας δειχνω παρακάτω και να κάνετε αναφορά ώστε να "πέσει". Σας ευχαριστώ για την κατανόηση σας.