Εξιχνιάστηκαν ακόμη 9 κλοπές σε σπίτια στη Θεσσαλία - Οι 4 στο ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
![Εξιχνιάστηκαν ακόμη 9 κλοπές σε σπίτια στη Θεσσαλία - Οι 4 στο ν. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/d80369b386cc62513b5d49c9483b36bb_L.jpg?t=20230919_112148)
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώθηκε ότι από τη συνεχιζόμενη έρευνα των αστυνομικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Τρικάλων, εξιχνιάστηκαν ακόμη 9 κλοπές από οικίες, τετελεσμένες και σε απόπειρα, που διαπράχθηκαν στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας.
Πιο αναλυτικά, όπως προέκυψε, κατά το χρονικό διάστημα από 20 Ιουλίου 2023 έως 13 Αυγούστου 2023, οι δράστες, με την ίδια ή διαφορετική σύνθεση κάθε φορά, διέπραξαν 2 κλοπές στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων (1 Φαρκαδόνα και 1σε περιοχή του Δήμου Φαρκαδόνας), 2 στο Βόλο, 1 σε περιοχή των Φαρσάλων και -4 στην ευρύτερη περιοχή της Καρδίτσας (3 στο Δήμο Καρδίτσας και 1 στον Παλαμά), αφαιρώντας -κατά περίπτωση- χρυσαφικά, κοσμήματα, χρηματικά ποσά κ.ά., με το επιπλέον συνολικό εκτιμώμενο παράνομο περιουσιακό όφελος να υπολογίζεται άνω των 20.000 ευρώ.
Το συγκεντρωθέν υλικό θα υποβληθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Τρικάλων.