"Γιατί καθυστερούν οι κόμβοι Αμπελικού & Μούχας;" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Μετά από συνεχείς παρεμβάσεις και έγγραφα υπομνήματα του Δήμου Ιτάμου καθώς και των προέδρων, Αμπελικού κ. Δ. Φαρμάκη και Καστανιάς κας. Ουρ. Μπολτσή, η Νομαρχιακή Αυτ/ση Καρδίτσας, χρηματοδότησε και κατασκεύασε δίκτυο ηλεκτροφωτισμού στους οδικούς κόμβους ΑΜΠΕΛΙΚΟΥ και ΜΟΥΧΑΣ, το Φθινόπωρο του 2010.
Ενώ έχουν περάσει τόσοι μήνες, ακόμη δεν έχει γίνει η σύνδεση από την Δ.Ε.Η. και λειτουργία του ηλεκτροφωτισμού.
Το θέμα έχει τεθεί και στη νέα Διοίκηση του νομού Καρδίτσας και στις Τεχνικές υπηρεσίες σε συναντήσεις που είχαμε καθώς και από τον πρόεδρο του Αμπελικού κ. Αναστάσιο Αθανασίου.
Μετά την ψήφιση των προϋπολογισμών της Περιφέρειας Θεσσαλίας και του Δήμου Καρδίτσας, θεωρούμε ότι το θέμα μπορεί να λυθεί και πρέπει οι αρμόδιοι να προχωρήσουν τη συνεργασία με την Δ.Ε.Η. για τον ηλεκτροφωτισμό των δύο κόμβων.
Βασίλης Τσαντήλας - Θωμάς Χάρμπας