Κατά πλειοψηφία πέρασε ο νέος Οργανισμός Εσωτερικής Υπηρεσίας του Δήμου Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Κατά πλειοψηφία ψηφίστηκε ο νέος Οργανισμός Εσωτερικής Υπηρεσίας του Δήμου Καρδίτσας στην συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής και είχατε την δυνατότητα να την παρακολουθήσετε ζωντανά μέσα από την ιστοσελίδα μας.
Η πρόταση της παρατάξεως του Κου Παπαλού πέρασε κατά πλειοψηφία αφού καμία από τις υπόλοιπες παρατάξεις του Δήμου δεν έδωσε θετική ψήφο. Κάθετα αντίθετος ο Κος Τέγος μαζί με τους συναδέλφους του της Λαϊκής Συσπέιρωσης που τόνισαν ότι θα θιχθούν εργασιακά δικαιώματα των εργαζομένων ενώ πιο διαλλακτικές ήταν οι απόψεις των Δημοτικών Συμβούλων των παρατάξεων Βερίλλη και Αρχοντή που ζήτησαν τουλάχιστον αλλαγές σε ορισμένα σημεία σε μεταγενέστερο χρόνο.
Να αναφέρουμε εδώ ότι οι εργαζόμενοι του δήμου λίγες ημέρες νωρίτερα είχαν τη δυνατότητα να κάνουν τις προτάσεις τους σχετικά με το νέο Οργανισμό Εσωτερικής Υπηρεσίας του Δήμου Καρδίτσας.