Μεσημβρινή συνεδρίαση του Δ.Σ. Καρδίτσας την Δευτέρα 1/2 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Καρδίτσας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012 και ώρα 14.00, με θέματα Ημερήσιας Διάταξης τα ακόλουθα:
1. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με παραλαβή μελέτης και τευχών δημοπράτησης του έργου “Ενοποίηση και Περιβαλλοντική Αποκατάσταση Δημοσίου Χώρου στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας” (εισηγητής: αντιδήμαρχος Β. Ευαγγελακόπουλος)
2. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με υποβολή Τεχνικού Δελτίου Έργου με τίτλο “Ενοποίηση και Περιβαλλοντική Αποκατάσταση Δημοσίου Χώρου στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας” για ένταξη στο ΕΣΠΑ Θεσσαλίας (εισηγητής: αντιδήμαρχος Β. Ευαγγελακόπουλος)
3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με υποβολή πρότασης στο Ε.Π “Τεχνική Υποστήριξη Εφαρμογής” 2007 – 2013 του Άξονα Προτεραιότητας 1 “Υποστήριξη Επιτελικών Δομών, Λειτουργιών και Δικαιούχων Φορέων" με τίτλο “Τεχνική Βοήθεια του Δήμου Καρδίτσας” (εισηγητής: αντιδήμαρχος Ν. Καραγιάννης)
4. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με έγκριση κωδικών δεκτικών και ενταλμάτων προπληρωμής στον προϋπολογισμό του Δήμου Καρδίτσας οικ. έτους 2012 (εισηγητής: αντιδήμαρχος Στ. Παπαγεωργίου)
5. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τροποποίηση της υπ'αριθμ. 514/2011 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου σχετικά με ανανέωση παροχής εγγύησης του Δήμου Καρδίτσας προς τη Συνεταιριστική Τράπεζα Καρδίτσας υπέρ της ΔΕΥΑΚ σχετικά με τις υπ΄αριθμ. 248/18-9-98, 248/1/10-4-01 και 248/2/18-12-07 συμβάσεις χορήγησης πίστωσης συνολικού ποσού 500.000,00 € μέσω ανοιχτού αλληλόχρεου λογαριασμού (εισηγητής: αντιδήμαρχος Στ. Παπαγεωργίου)