Μήνυμα του Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Ιδ. Δικαίου Ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Συνάδελφοι σας καλούμε να απεργήσετε και να συμμετέχετε στην απεργιακή συγκέντρωση του ΠΑΜΕ αύριο στις 11 το πρωί στην Δημοτική Αγορά.
Οι πουλημένοι συνδικαλιστές της πλειοψηφίας της ΓΣΕΕ έπαιξαν για άλλη μια φορά πολύ καλά το ρόλο των αφεντικών που υπηρετούν. Ανακοίνωσαν απεργία σε χρόνο που να μην δίνει τη δυνατότητα να προετοιμαστούν οι εργασιακοί χώροι και οι εργαζόμενοι. Μπροστά στο έγκλημα της κυβέρνησης του μαύρου μετώπου έτσι θα απαντήσουμε;
Είναι γελασμένοι. Συνάδελφοι, γυρίστε τους την πλάτη. Καταστρέφουν τις ζωές μας. Μην περιμένετε τίποτα από την κυβέρνηση και την φάρα του εργατοπατέρα Παναγόπουλου που μας πουλάνε. Στο νομό μας στα Σούπερ Μάρκετ του Βερόπουλου έγιναν μειώσεις μισθών από 10 – 12%, στην Karwood οι εργαζόμενοι είναι απλήρωτοι εδώ και μήνες, στο βιβλιοπωλείο Παιδεία με την απειλή της απόλυσης ανάγκασαν τους υπαλλήλους σε εκ περιτροπής εργασία.
Μην περιμένετε συνάδελφοι να έρθει και η σειρά σας.
Όχι άλλη αναμονή, όχι άλλες αυταπάτες.
Ας τους κάνουμε τη ζωή κόλαση πριν μας την κάνουν αυτοί.
Υπάρχει λύση: οργάνωση στο ταξικό Σωματείο μας, όλοι αύριο στην απεργία, συσπείρωση και πάλη.
Όλοι μαζί: για να διώξουμε την κυβέρνηση του μαύρου μετώπου, για εργατική, λαϊκή εξουσία, για έξοδο από τη λυκοσυμμαχία της ΕΕ και μονομερή διαγραφή του χρέους.
Απεργιακή συγκέντρωση του ΠΑΜΕ αύριο στις 11 το πρωί στη Δημοτική Αγορά της Καρδίτσας. Όλοι για έναν και ένας για όλους.
Σωματείο Εμποροϋπαλλήλων και υπαλλήλων με σχέση ιδιωτικού δικαίου νομού Καρδίτσας