Ομαλά ξεκίνησε η ψηφοφορία για την εκλογή προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. στα 6 εκλογικά κέντρα του ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
![Ομαλά ξεκίνησε η ψηφοφορία για την εκλογή προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. στα 6 εκλογικά κέντρα του ν. Καρδίτσας](/media/k2/items/cache/a5a6c430726719cb6d87413791fab1ea_L.jpg)
Χωρίς προβλήματα ξεκίνησε και ομαλά συνεχίζεται, η ψηφοφορία για το νέο πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. στα έξι εκλογικά κέντρα που έχουν δημιουργηθεί γι αυτό το λόγο στο ν. Καρδίτσας.
Η διαφορά, σε σχέση με την προηγούμενη Κυριακή, όπως ανέφερε στο KarditsaLive.Net ο επικεφαλής της Ν.Ε. κ. Μπουγουλιάς, είναι ότι σήμερα λειτουργεί και το εκλογικό κέντρο στον Παλαμά, κάτι που ήταν αδύνατο στην πρώτη φάση των εκλογών, λόγω των πλημμυρών.
Τα υπόλοιπα πέντε εκλογικά βρίσκονται στην Καρδίτσα (Δημοτική Αγορά) στο Μουζάκι, στη Λαζαρίνα, στο Προάστιο και στους Σοφάδες.
Τα μέλη του ΣΥΡΙΖΑ με δικαίωμα ψήφου καλούνται σήμερα να επιλέξουν μεταξύ δύο υποψηφίων (του κ. Κασσελάκη και της κ. Αχτσιόγλου). Οι κάλπες άνοιξαν στις 8 το πρωί και είναι προγραμματισμένο να κλείσουν στις 8 το βράδυ. Θυμίζουμε πάντως πως στις 17 Σεπτεμβρίου δόθηκε παράταση στην ώρα λήξης λόγω της αυξημένης προσέλευσης.
Π.Κ.
φωτογραφία αρχείου