Κοντά στο «sold out» η περιοχή της λίμνης Πλαστήρα ενόψει εορτών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Κοντά στο «sold out» η περιοχή της λίμνης Πλαστήρα ενόψει εορτών](/media/k2/items/cache/0b996f1ae875aa0cc8eb5be226938f85_L.jpg)
Από τις κορυφαίες χειμερινές επιλογές αποδεικνύεται, για άλλη μια φορά, πως είναι η λίμνη Πλαστήρα καθώς θα αποτελέσει τον εορταστικό προορισμό πάρα πολλών ανθρώπων απ’ όλη την Ελλάδα και όχι μόνο.
Αυτό μαρτυρούν τα μέχρι τώρα στοιχεία κρατήσεων καταλυμάτων ενόψει Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς καθώς και στις δύο περιπτώσεις η πληρότητα αγγίζει, το 95%.
Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο των επιχειρηματιών της περιοχής κ. Δημήτρη Γαλαγάλα, θεωρείται δεδομένο πως θα πάμε σε 100% πληρότητα με τα τελευταία δωμάτια που έχουν απομείνει να κλείνουν και αυτά τις επόμενες ημέρες.
Όπως χαρακτηριστικά ανέφερε οι επιθυμούντες να κάνουν γιορτές στην πανέμορφη περιοχή του νομού μας θα πρέπει να βιαστούν. Διαφορετικά θα πρέπει να αναμένουν την περίοδο των Φώτων, όπου ακόμα υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα καταλύματα.
Ανάλογη εικόνα είχαμε καταγράψει και πέρυσι με τις κρατήσεις να φθάνουν στο τέλος στο απόλυτο 100%.
Εν τω μεταξύ αυτό το Σαββατοκύριακο, το τελευταίο πριν το εορταστικό τετραήμερο των Χριστουγέννων, η κίνηση είναι αρκετά καλή παρότι συνήθως πριν τα Χριστούγεννα είναι περιορισμένη. Η ώθηση δόθηκε από την διεξαγωγή του All Star Game στην Καρδίτσα με φιλάθλους και αποστολές να δράττουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τη λίμνη Πλαστήρα ή να την επισκεφθούν για μία ακόμη φορά.
Π.Κ.
φωτο αρχείου