"Lake plastiras trail" τον Απρίλιο του 2024- Το όνομα «Γεώργιος Μπαλταδώρος» θα φέρει η μία διαδρομή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
!["Lake plastiras trail" τον Απρίλιο του 2024- Το όνομα «Γεώργιος Μπαλταδώρος» θα φέρει η μία διαδρομή](/media/k2/items/cache/25209f6cebdd6249cf7dc85ee1efd821_L.jpg?t=20231212_164513)
Τη συνδιοργάνωση με το «Ultra Trail Run Agrafa» και το 2024 του “Lake plastiras trail”, αποφάσισε το Δημοτικό Συμβούλιο Λίμνης Πλαστήρα.
Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28 Απριλίου, στην Δ.Ε. Νεβρόπολης και θα περιλαμβάνει τρεις διαδρομές και συγκεκριμένα 10 χιλιομέτρων, 23 χιλιομέτρων και 43 χιλιομέτρων. Μάλιστα η μεγάλη διαδρομή θα έχει το όνομα «Γεώργιος Μπαλταδώρος, μετά από σχετική πρόταση που είχε κάνει στην διοργανώτρια ο δήμαρχος κ. Νάνος και έγινε δεκτή.
Ο Δήμος πέραν του χώρου που θα φιλοξενήσει τους αγώνες δρόμου θα καλύψει και τα έξοδα της ηλεκτρονικής χρονομέτρησης. Τέλος τονίστηκε ότι στους αγώνες αναμένεται να πάρουν μέρος περίπου 700 άτομα.
Π.Κ.
Τελευταία τροποποίηση στις12 Δεκεμβρίου 2023, 18:45