Ανοιχτή συνέλευση από τον ΣΥΡΙΖΑ Καρδίτσας με τον Τάσο Κορωνάκη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Την Δευτέρα 12 Μαρτίου το απόγευμα, στις 19.30 στο Εργατικό Κέντρο, θα πραγματοποιηθεί ανοιχτή συνέλευση των μελών και των φίλων του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. Καρδίτσας.
Στη συνέλευση θα συζητηθούν οι ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις και οι άμεσες επιπτώσεις των Μνημονίων και του PSI στην ζωή των Καρδιτσιωτών. Θα περιγραφούν οι όροι αλληλεγγύης και ανατροπής αλλά και οι προτάσεις της Αριστεράς για τη διέξοδο από την κρίση. Επιδίωξη της τοπικής οργάνωσης είναι να καταγραφούν οι τρόποι με τους οποίους ο ΣΥΡΙΖΑ Καρδίτσας θα προωθήσει αυτούς τους όρους και τις προτάσεις με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο.
Θα παρευρεθεί και θα εισηγηθεί στην συνέλευση το μέλος της Πολιτικής Γραμματείας του ΣΥΝ και της Γραμματείας του ΣΥ.ΡΙΖ.Α Τάσος Κορωνάκης.
Τελευταία τροποποίηση στις10 Μαρτίου 2012, 10:38