Κ. Παπαλός: Ξέμεινε από πετρέλαιο κίνησης ο Δήμος Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Έκκληση έκανε κατά την διάρκεια της συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου Καρδίτσας ο Δήμαρχος, Κώστας Παπαλός για την εύρεση πετρελαίου για τα οχήματα του Δήμου.
Όπως χαρακτηριστικά ανέφερε πλέον δεν υπάρχει σταγόνα πετρέλαιο και έτσι την Παρασκευή δεν θα μπορούν να κινηθούν τα απορριμματοφόρα για την αποκομιδή των απορριμμάτων στο Δήμο Καρδίτσας.
Ζήτησε μάλιστα την βοήθεια όλων των Δημοτικών Συμβούλων ώστε να βρεθεί προμηθευτής που θα προμηθεύσει τον Δήμο με τις απαραίτητες ποσότητες πετρελαίου κίνησης.
Κατέληξε δε λέγοντας πως ο Δήμος δεν χρωστά στους προμηθευτές υγρών καυσίμων αλλά υπάρχει καθυστέρηση στις πληρωμές εξαιτίας γραφειοκρατικών διαδικασιών.
Τελευταία τροποποίηση στις23 Φεβρουαρίου 2012, 22:42