Παρατείνεται η προθεσμία για τις αδειών πωλητών λαϊκών αγορών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Ο Δήμος Καρδίτσας με την από 23 Μαΐου 2011 ανακοίνωσή του, προέβη σε θεώρηση των επαγγελματικών αδειών των πωλητών λαϊκών αγορών, των Δήμων Καρδίτσας και Πλαστήρα, σύμφωνα με τις διατάξεις του Π.Δ. 51/2006, άρθρο 2, όπως τροποποιήθηκε με το Π.Δ. 116/2008, από 26 Μαΐου 2011 έως και 9 Ιουνίου 2011.
Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος μας παρατείνει την προθεσμία θεώρησης των αδειών, από 18 Ιουλίου έως και τις 1 Αυγούστου 2011 και καλεί τους ενδιαφερομένους να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, στο γραφείο του Τμήματος Υπαίθριου Εμπορίου του Δήμου Καρδίτσας, στο κτίριο της Δημοτικής Αγοράς, στον 1ο όροφο, στην οδό Πλαστήρα και Διάκου.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ζητήσετε στο τηλέφωνο 2441350884.
Δικαιολογητικά
1. Αίτηση – υπεύθυνη δήλωση του ενδιαφερομένου
2. Πρότυπη άδεια και φωτοαντίγραφο αυτής
3. Βεβαίωση φορολογικής ενημερότητας της αρμόδιας Δ.Ο.Υ «περί μη οφειλής φόρου επιτηδεύματος» για όσους δεν έχουν ταμειακή μηχανή ή φωτοτυπία του ίχνους θεώρησης του βιβλίου της ταμειακής μηχανής
4. Βεβαίωση του Ασφαλιστικού Φορέα «περί καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών»
5. Βεβαίωση της Ταμειακής Υπηρεσίας του Δήμου Καρδίτσας «περί μη οφειλής»
6. 2 φωτογραφίες