Παρέμβαση από το "Δίκτυο Τροφίμων & Ποτών Καρδίτσας" για τα τμήματα ΤΕΙ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Η οικονομία του νομού Καρδίτσας έχει πληγεί τα τελευταία χρόνια και καταλαμβάνει μονίμως μία από τις τελευταίες θέσεις στην κατάταξη του κατά κεφαλή εισοδήματος μεταξύ των νομών της χώρας.
Η συνεχώς μειούμενη απασχόληση στη μεταποίηση και τις υπηρεσίες και η φθίνουσα προοπτική της γεωργίας έχει οδηγήσει σημαντική μερίδα ιδιαίτερα νέων, κατοίκων των άλλοτε ευημερουσών πεδινών περιοχών, στην εσωτερική και τελευταία και σε εξωτερική μετανάστευση. Ευτυχώς, τα τελευταία χρόνια έχουν ιδρυθεί αρκετές βιομηχανικές μονάδες ιδιαίτερα στον κλάδο των τροφίμων (επεξεργασία κρέατος και προϊόντων κρέατος, επεξεργασία τομάτας, αρωματικών φυτών, γαλακτοκομικών προϊόντων) τόσο στην Καρδίτσα αλλά και σε γειτονικούς νομούς οι οποίες απασχολούν ήδη ή θα απασχολήσουν μεγάλο αριθμό εργαζομένων και σημαντικό αριθμό επιστημόνων. Οι συνεχείς ανάγκες όλων των εταιρειών για τεχνολογική βελτίωση και ιδιαίτερα για παραγωγή νέων προϊόντων με ψηλή προστιθέμενη αξία, η καθιέρωση και υποστήριξη των συστημάτων ποιότητας και ασφάλειας αλλά και η ανάγκη για λειτουργία εντός αυστηρού νομοθετικού πλαισίου (που προέρχεται κυρίως από την Ευρωπαϊκή Ένωση), απαιτούν συνεχώς νέο προσωπικό υψηλού επιπέδου, πιθανώς σε βάρος του αριθμού των ανειδίκευτων εργατών. Ανασχετικός παράγοντας ανάπτυξης των θεσσαλικών βιομηχανιών αποτελεί η έλλειψη έρευνας, απόρροια της έλλειψης συνεργασιών με ερευνητικά Ιδρύματα σχετικού αντικειμένου που γεωγραφικά βρίσκονται μακριά. Στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας παρατηρείται σημαντική έλλειψη στελεχών με υψηλή εξειδίκευση στα θέματα που καλύπτουν τα τέσσερα Τμήματα των Τ.Ε.Ι. (Τεχνολογίας Τροφίμων, Διατροφής & Διαιτολογίας, Δασοπονίας και Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος και Σχεδιασμού & Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου) που εδρεύουν στην Καρδίτσα.
Γι αυτούς τους λόγους κρίνουμε απαραίτητη την παραμονή των τεσσάρων Τμημάτων (συνενωμένων με βάση την νέα νομοθεσία σε μια σχολή ή καλύτερα σε δύο σχολές που είναι και το ορθότερο επιστημονικά) στην πόλη της Καρδίτσας.
Δυστυχώς, όπως ενημερωθήκαμε, το παλιότερο τμήμα του Παραρτήματος Καρδίτσας αποφάσισε να προχωρήσει κατά προτεραιότητα σε Σχολή με τμήματα του κεντρικού Τ.Ε.Ι. Λάρισας (της Σχολής Τεχνολογίας Γεωπονίας). Έτσι, απορρίπτεται ουσιαστικά οποιαδήποτε πρόταση του προερχόμενη από το Παράρτημα Καρδίτσας που να το περιλάμβανε και μένει «μετέωρο» το Τμήμα Σχεδιασμού & Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου με σοβαρό πια κίνδυνο ή να κλείσει ή να μεταφερθεί στη Λάρισα. Ευτυχώς για την πόλη μας, έχει ήδη (από τον Ιούλιο κιόλας) κατατεθεί πρόταση από καθηγητές του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων για συνένωση με το Τμήμα Διατροφής & Διαιτολογίας σε σχολή με την επωνυμία «Σχολή Τεχνολογίας Τροφίμων & Διατροφής». Τα δύο αυτά Τμήματα έχουν μάλιστα παραπάνω από το 80% των σπουδαστών που φοιτούν στα Τ.Ε.Ι. του Παραρτήματος Καρδίτσας. Όμως με πρόσφατη παρέμβαση της Διοίκησης του ΤΕΙ Λάρισας φαίνεται ότι αυτή η πολύ καλή πρόταση τείνει να αγνοηθεί για λόγους που δεν γνωρίζουμε.
Ως δίκτυο Τροφίμων και Ποτών Καρδίτσας προτιθέμεθα να αντιδράσουμε στην όποια πολιτική «βολέματος ημετέρων» θελήσει να αποστερήσει από την Καρδίτσα και από τις συμμετέχουσες στο Δίκτυο επιχειρήσεις τη δυνατότητα να έχουν αυτή τη συνεργασία με τα τμήματα του Τ.Ε.Ι Καρδίτσας.
Για το Δίκτυο Τροφίμων και Ποτών Καρδίτσας
Ο | Ο |
Πρόεδρος | Γενικός Γραμματέας |
Γιώργος Διδάγγελος | Κων\νος Ντούλιας |