Πολίτες Ενάντια στα Χαράτσια Καρδίτσας: "Να οργανώσουμε τη δράση μας" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Η προθεσμία των 80 ημερών για την καταβολή του τέλους ακινήτων έληξε. Η ΔΕΗ κρούει τον κώδωνα του κινδύνου για ενδεχόμενη διακοπή του ηλεκτρικού ρεύματος.
Η επί του πρακτέου αντίσταση και, κυρίως, αλληλεγγύη μας προς όλους όσους αδυνατούν ή διαφωνούν να καταβάλουν το χαράτσι είναι όσο ποτέ άλλοτε αναγκαία. Δεν έχει καμία σημασία αν κάποιος από μας πλήρωσε ή όχι το χαράτσι. Οι καιροί είναι ούτως ή άλλως χαλεποί και πολλοί συμπολίτες μας βρίσκονται από καιρό σε κατάσταση ανέχειας. Τα μόνα όπλα μας είναι η συσπείρωση και η αλληλοβοήθεια.
Παρακαλούμε, λοιπόν, μέσα από αυτό το μήνυμα, τη συνδρομή σας στις περιπτώσεις που καταφτάσουν τα συνεργεία διακοπής ηλεκτρικού ρεύματος στα πρώτα σπίτια της Καρδίτσας, γιατί μόνοι μας είναι φυσικώς αδύνατο να στηρίξουμε όλες τις γειτονιές. Όποιος επιθυμεί να συμβάλλει στον αγώνα αυτό, ας καλέσει στον αριθμό (6936651925 Κα Όλγα Μητσοπούλου) για να μπορέσουμε να οργανώσουμε τη δράση μας, πριν είναι πολύ αργά.
Επίσης, καλό θα είναι να οργανώσετε και σε επίπεδο γειτονιάς ομάδες συμπαράστασης για τέτοιες περιπτώσεις, καθώς είναι πολλοί που δεν έχουν άμεση ενημέρωση και πρόσβαση στις δράσεις μας (βλ. ηλικιωμένους, αλλοδαπούς κλπ.).
Ευχαριστώ.
Εκ μέρους της κίνησης "Πολίτες Ενάντια στα Χαράτσια",
Όλγα Μητσοπούλου (τηλ. 6936651925)