Συνεχίζονται οι καθαρισμοί δρόμων στην πόλη της Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Σχεδόν όλο το δίκτυο των δρόμων της πόλης της Καρδίτσας έχει καθαρισθεί αυτή την ώρα (17:15) σύμφωνα με την ενημέρωση που δίνει ο Δήμος Καρδίτσας, με εξαίρεση ίσως κάποια μικρά κομμάτια δρόμων, αδιέξοδα κλπ.
Τα μηχανήματα του Δήμου συνεχίζουν και αυτή την ώρα λίγο πριν το τελευταίο φως της ημέρας να ξαναπερνούν από κάποια σημεία ώστε να επιτευχθεί καλύτερος καθαρισμός ενώ έχει επιστρατευθεί ακόμα και φορτηγό για την μεταφορά χιονιού σε σημεία που δεν δημιουργεί πρόβλημα.
Σε ότι αφορά τους αποκλεισμούς των χωριών του Δήμου Καρδίτσας αυτή την ώρα δεν υπάρχει οδική σύνδεση με το Καροπλέσι ωστόσο αναμένεται και αυτή η επικοινωνία να αποκατασταθεί εντός της επομένης ώρας.
Επίσημη ενημέρωση ακόμα για την λειτουργία των σχολείων την Παρασκευή δεν υπάρχει, ωστόσο θεωρείται εξαιρετικά απίθανο να λειτουργήσουν.