Εγκρίθηκαν ισολογισμός και αποτελέσματα χρήσης του Δήμου Λίμνης Πλαστήρα για το 2022 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Εγκρίθηκαν ισολογισμός και αποτελέσματα χρήσης του Δήμου Λίμνης Πλαστήρα για το 2022](/media/k2/items/cache/c9f97dadf7f0edcce2407cf2c57b2b30_L.jpg?t=20231128_160508)
Σε μια από τις συντομότερες σε διάρκεια συνεδριάσεις του. το Δημοτικό Συμβούλιο Λίμνης Πλαστήρα ενέκρινε τις οικονομικές καταστάσεις του Δήμου για το 2022 ήτοι ισολογισμού, λογαριασμού αποτελεσμάτων χρήσεως, πίνακα διαθέσεως αποτελεσμάτων και προσαρτήματος.
Η παρουσίαση έγινε από τους ορκωτούς λογιστές, ενώ μερικά απολογιστικά οικονομικά στοιχεία δόθηκαν και από τον Γενικό Γραμματέα του Δήμου κ. Μπράντζο, με την διευκρίνιση ότι ο απολογισμός περνάει πλέον από την Οικονομική Επιτροπή
Η εγκριτική απόφαση ελήφθη αφού δόθηκαν κάποιες διευκρινήσεις επί της έκθεσης και με τον κ. Ελευθερίου να μειοψηφεί χωρίς όμως να αμφισβητεί τα στοιχεία. Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ό ισολογισμός είναι πολιτικό εργαλείο και καταδεικνύει το πώς δουλεύει ο Δήμος και τον καταψηφίζει όπως καταψήφισε και τον προϋπολογισμό της ίδιας χρονιάς.
Π.Κ.