Εικόνα ομαλότητας στην 2η μέρα πανελλαδικών για τους υποψήφιους των ΓΕΛ του νομού - Τα θέματα της ημέρας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Εικόνα ομαλότητας στην 2η μέρα πανελλαδικών για τους υποψήφιους των ΓΕΛ του νομού - Τα θέματα της ημέρας](/media/k2/items/cache/ae53b3918cf27dd8dbbf9eb43f664206_L.jpg?t=20240604_072122)
Στα Αρχαία Ελληνικά, τα Μαθηματικά και την Βιολογία, κλήθηκαν να διαγωνιστούν την Τρίτη 4 Ιουνίου οι υποψήφιοι των ΓΕΛ του νομού μας όπως και όλης της χώρας.
Στα εξεταστικά κέντρα που λειτουργούν στο ν. Καρδίτσας δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα με τα θέματα να έρχονται στην ώρα τους και την εξεταστική διαδικασία να αρχίζει και να συνεχίζεται κανονικά.
Στις αίθουσες βρέθηκαν 587 υποψήφιοι ενώ απουσίαζαν 29. Η συμμετοχή, δηλαδή, άγγιξε το 95%. Πιο εξειδικευμένα παρέστησαν 569 υποψήφιοι που διαγωνίζονται γραπτώς και απουσίαζαν 24, ενώ οι αντίστοιχοι αριθμοί στην προφορική εξέταση ήταν 18 και 5.
Αύριο Τετάρτη (5/6) οι πανελλαδικές συνεχίζονται με τους υποψηφίους των ΕΠΑΛ.
Για να δείτε τα θέματα του μαθήματος "Αρχαία Ελληνικά" πατήστε εδώ
Για να δείτε τα θέματα του μαθήματος "Μαθηματικά" πατήστε εδώ
Για να δείτε τα θέματα του μαθήματος "Βιολογία" πατήστε εδώ
Για να συνεχίσετε στον ιστότοπο του Υπουργείου πατήστε εδώ
Π.Κ.
φωτογραφία αρχείου