Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης σε τμήματα της Καρδίτσας και περιοχές του Δήμου Σοφάδων την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης σε τμήματα της Καρδίτσας και περιοχές του Δήμου Σοφάδων την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου](/media/k2/items/cache/99ad2e1281c6c1a0f5e9e709de09a599_L.jpg?t=20231031_125555)
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 1 Νοπεμβρίου 2023 σε τμήματα της Καρδίτσας και περιοχές του Δήμου Σοφάδων από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 07.00 έως 16.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στις τοπικές κοινότητες Γεφυρίων, Ν. Ικονίου, Γραμματικού, Μικρού Γραμματικού, Ασημοχωρίου, Λεονταρίου, Αχλαδιάς, Ανάβρας, Άνω – Κάτω Κτημένης και Λουτρών Καίτσας. Επίσης στα αρδευτικά, ποιμνιοστάσια, φωτοβολταϊκά κλπ των άνω τοπικών κοινοτήτων καθώς και στην τοπική κοινότητα του Καππαδοκικού, στον οικισμό, στα αρδευτικά, τα ποιμνιοστάσια στα φωτοβολταϊκά κλπ.
Από ώρα 08.00 έως 09.00 και από 16.00 έως 17.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην πόλη της Καρδίτσας και στις κάτωθι οδούς: Σκυλοσόφου από Μπότση έως Αγράφων, Δ.Εμμανουήλ από Βενιζέλου έως Σκυλοσόφου, Φλέμινγκ από Θεσσαλιώτιδος έως Γ.Ρίτσου, Θεσσαλιώτιδος από Αισχύλου έως Καβάφη, Αλκιβιάδου από Θεσσαλιώτιδος έως Μπότση, Αγράφων από Θεσσαλιώτιδος έως Γ.Ρίτσου, Γαμβέτα από Γιαννιτσών έως Θεσσαλιώτιδος, Μπότση από Γιαννιτσών έως Θεσσαλιώτιδος, Σκύρου από Μπότση έως Θεσσαλιώτιδος.
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!