Στάση εργασίας στη ΔΟΥ Καρδίτσας από τις 11:30 έως τη λήξη του ωραρίου την Πέμπτη 6 Ιουνίου
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Στάση εργασίας στη ΔΟΥ Καρδίτσας από τις 11:30 έως τη λήξη του ωραρίου την Πέμπτη 6 Ιουνίου](/media/k2/items/cache/ddf18bfc853db4004a1b41831217b2e5_L.jpg)
Στην πανελλαδική στάση εργασίας των εργαζομένων στις Δημόσιες Οικονομικές Υπηρεσίες, συμμετέχει ο Σύλλογος Εργαζομένων ΔΟΥ ν. Καρδίτσας, από τις 11:30 το πρωί της Πέμπτης 6 Ιουνίου έως και την λήξη του ωραρίου.
Σύμφωνα με το έγγραφο που είναι αναρτημένο στην είσοδο της υπηρεσίας οι εργαζόμενοι καταδικάζουν τα όποια φαινόμενα διαφθοράς και ζητούν την παραδειγματική τιμωρία των ενόχων, αντιτίθενται όμως στην γενίκευση τονίζοντας ότι δεν είναι όλοι οι εργαζόμενοι ίδιοι.
Και ζητούν να μην υποβαθμιστεί η ΔΟΥ Χαλκίδας και να μην γίνει καμία μετάθεση-αλλαγή οργανικής θέσης σε κανένα συνάδελφό τους στην εν λόγω οικονομική υπηρεσία και σε καμία άλλη ΔΟΥ της περιφέρειας.