Τρίμηνη παράταση για την «Αποκατάσταση ζημιών λόγω Ιανού στην Τ.Κ. Πετρίλου» Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Τρίμηνη παράταση για την «Αποκατάσταση ζημιών λόγω Ιανού στην Τ.Κ. Πετρίλου»](/media/k2/items/cache/750dd986671cd5720e518007d7776991_L.jpg)
Παράταση τριών μηνών και συγκεκριμένα μέχρι 27 Μαρτίου 2024, παραχώρησε το Δημοτικό Συμβούλιο Αργιθέας στον ανάδοχο του έργου «Αποκατάσταση ζημιών λόγω Ιανού στην Τ.Κ. Πετρίλου», προκειμένου να το ολοκληρώσει.
Η απόφαση πάρθηκε ομόφωνα από την προηγούμενη σύνθεση του Δημοτικού Συμβουλίου, καθώς η συνεδρίαση στην οποία συζητήθηκε και εγκρίθηκε το αίτημα ήταν στις 18 Δεκεμβρίου 2023.
Ο Προϋπολογισμός του έργου είναι 140.000 ευρώ με το ΦΠΑ, ενώ ο συμβατικός προϋπολογισμός είναι 127.400,01 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
Η σύμβαση υπογράφτηκε στις 27 Δεκεμβρίου του 2022 και είχε διάρκεια 6 μηνών ήτοι μέχρι 26 Ιουνίου 2023. Ακολούθησαν δύο διαδοχικές τρίμηνες παρατάσεις που έφεραν τον χρόνο ολοκλήρωσης στον Δεκέμβριο του 2023 και με την νέα παράταση τον μετέφεραν στα τέλη Μαρτίου του 2024.
Η αιτιολόγηση του αιτήματος του αναδόχου ήταν οι καιρικές συνθήκες. Σημειώνουμε πως το αίτημα αφορούσε πεντάμηνη παράταση αλλά η απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου ήταν για τρεις μήνες.
Π.Κ.