Παράσταση - υπόμνημα Δημ. Παπακώστα στο Υπ. Υγείας για άγονα ιατρεία Βραγκιανών & Πετρίλου
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Για το οξύτατο και χρονίζον πρόβλημα του μη χαρακτηρισμού ως άγονων των Ιατρείων Βραγκιανων & Πετριλου Ορεινής Αργιθεας, τα οποία άδικα εξαιρέθηκαν, είχαμε συνεργασία,
ως Δημ Σύμβουλος και Συντονιστής του ορεινού Δικτύου μας, με την αρμόδια κ. Βασ Παυλοπουλου, στο Υπ Υγείας και με τον Διοιηκητη 5ης ΥΠΕ κ. Νέστορα Αντωνιου, ο οποίος είχε την καλωσυνη να μας κοινοποιήσει το σχετικό του έγγραφο προς Υπ Υγείας.
Παραθέτουμε και το Υπόμνημα μας.
Ελπίζουμε στην διόρθωση, σύντομα, ωστε οι γιατροί μας που υπηρετούν στα ιατρεία μας, να λάβουν το μηνιαίο ειδικό επίδομα "άγονου "(400€)και να προσφέρουν τις ιατρικές υπηρεσίες με μόνιμη διαμονή τους στην περιοχή ευθύνης δηλ στα ορεινά χωριά μας.
Δ. Παπακωστας