Αναγέννηση - Λεοντάρι για το πρώτο κύπελλο της σεζόν Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Αντιμέτωπες θα βρεθούν το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο οι ομάδες της Αναγέννησης Καρδίτσας και της Α.Ε. Λεονταρίου, για τον αγώνα "Ευ αγωνίζεσθαι" που διοργανώνει η ΕΠΣ Καρδίτσας.
Η κυπελλούχος Αναγέννηση θα βρεθεί απέναντι στην πρωταθλήτρια της Α' ερασιτεχνικής ομάδας του Λεονταρίου σε ένα αγώνα που θα ξεκινήσει στις 17:45.
Μπορεί το κίνητρο του συγκεκριμένου αγώνα να μην είναι μεγάλο ωστόσο και οι δύο ομάδες προετοιμάζονται για την νίκη και την κατάκτηση του τροπαίου, αφού όπως λέει ο σοφός λαός μας "η καλή ημέρα από το πρωί φαίνεται!". Η μεν Αναγέννηση σαφώς πιο δυνατή από την περσινή σεζόν, δεν επιθυμεί να αμφισβητηθεί η κυριαρχία της στο νομό μας έστω και σε ένα παιχνίδι με χαρακτήρα γιορτής. Από την άλλη η ομάδα του Λεονταρίου έχει μπροστά της μια μεγάλη πρόκληση με την συμμετοχή της στην Δ' Εθνική, αλλά σίγουρα δεν θα έλεγε όχι για ένα δυνατό τεστ που μόνο κερδισμένη μπορεί να την βγάλει.
Στο γήπεδο, παρά το εργάσιμο της ημέρας αναμένεται να βρεθούν αρκετοί φίλοι και των δύο ομάδων, που θα διαπιστώσουν ιδίοις όμμασι τις δυνατότητες των ομάδων τους ενόψει των υποχρεώσεών τους στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν.
Αγωνιστικά προβλήματα για τις δύο ομάδες δεν υπάρχουν με τους προπονητές να επιλέγουν τις καλύτερες δυνατές ενδεκάδες για τον αγώνα.
Τον αγώνα θα διαιτητεύσει ο Τίκας Τρ. με βοηθούς τους Διπλάρη Α. και Τίκας Δ. ενώ τέταρτος θα είναι ο Γαλάνης Χρ.