Το πρώτο τρόπαιο στην Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς πανηγύρισε η Αναγέννηση Καρδίτσας, μετά την νίκη της στον αγώνα γιορτή που διοργάνωσε στο Δημοτικό Στάδιο η ΕΠΣ Καρδίτσας με αντίπαλο την ομάδα του Λεονταρίου.
Η Αναγέννηση παρουσία περίπου 500 φίλων του ποδοσφαίρου, κέρδισε με 1-0 χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Μπιτέλης στο 35' και έπειτα από ασίστ πάσα του Χατζηρίζου ενώ είχε και δύο δοκάρια για να αυξήσει το δείκτη του σκορ με τους Μπουντούρη (34') και Αθανασιάδη (88').
Περισσότερο επιθετική η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη, δημιούργησε κάποιες ακόμα καλές στιγμές και κατά διαστήματα είχε καλό ρυθμό στην απόδοσή της. Στο β' ημίχρονο οι πολλές αλλαγές δεν βοήθησαν την ροή του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν λίγο "τρακαρισμένοι" από τον αντίπαλο και προσπάθησαν να φέρουν τον αγώνα στα ίσα μέχρι το τέλος, κάτι που τελικά δεν έγινε κατορθωτό.
Συνθέσεις ομάδων:
Αναγέννηση (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος (46' Αναστασίου), Σάββας (46' Γκουγκούδης), Πάτρας (46' Δούκας), Κουκούλης, Χατζηρίζος (62' Υφαντής), Μπιτέλης (55' Κοντοβάς), Ρόβας (60' Ζάγγος), Γκόλιας (46' Φλιούκας), Μυργιώτης (46' Τζάνης), Μπουντούρης (46' Γεωργακόπουλος), Κρανιώτης (46' Αθανασιάδης).
Λεοντάρι (Γκαβογιάννης): Σκούρας, Τριανταφύλλου (85' Μαχαίρας), Καρατέλιος (75' Παπαδόπουλος), Μπαϊρακτάρης, Παπαμαργαρίτης (46' Διπλάρης), Αρσενίδης, Παπαευαγγέλου (46' Καρατζόγλου), Ζαραμπούκας (76' Θεοδωρόπουλος), Αναγνωστόπουλος (76' Χαλής), Τσιάκος (55' Καλιακούδας), Μπαντής (68' Καπερώνης).
Μαραθώνιος φιλικών
Νέο φιλικό θα δώσει την Πέμπτη το απόγευμα η Αναγέννηση "καλεσμένη" του Ατρομήτου Παλαμά στα εγκαίνια του νέου γηπέδου ενώ την Παρασκευή στις 18:00 θα γίνει το φιλικό με την Λάρισα στο Δημοτικό Στάδιο.