Ενα βήμα πριν την αποχώρηση από το πρωτάθλημα ο Πυργετός Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Εικόνα "διάλυσης" παρουσιάζει η ομάδα του Πυργετού αφού τελευταία ημέρα των μεταγραφών είχαμε αρκετές αποχωρήσεις παικτών από την ομάδα με αποτέλεσμα να μην είναι εφικτή η συμμετοχή της ομάδας στο Μακροχώρι.
Η διοίκηση της ομάδας για το λόγο αυτό απέστειλε έγγραφο στην ΕΠΟ με την οποία δήλωσε αδυναμία να κατέβει στον αγώνα της Κυριακής, αφήνοντας ένα μικρό ενδεχόμενο αυτό να μην έχει μόνιμο χαρακτήρα. Ωστόσο η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη στην ομάδα του Πυργετού αφού ελάχιστα δελτία παικτών έχουν απομείνει στην ομάδα ενώ κάποιοι εξ αυτών είναι στρατευμένοι Μπαταβάνης, Καρκαντάς, Περήφανος.
Τις επόμενες ημέρες θα συνεκτιμηθεί καλύτερα η κατάσταση, ωστόσο θα πρέπει να θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο η ομάδα να αγωνιστεί εκ νέου στο πρωτάθλημα αφού απαιτούνται έξοδα διαιτητών, μετακινήσεις για τα εκτός έδρας παιχνίδια κλπ για ένα υπόλοιπο πρωταθλήματος χωρίς στόχο, παρά μόνο για την ιστορία της ομάδας.
Η ομάδα του Πυργετού όλα αυτά τα χρόνια προσέφερε πολλά στο περιφερειακό ποδόσφαιρο που συμμετείχε είτε μέσω της Δ' Εθνικής είτε στη Γ' Εθνική που έγινε εσχάτως. Όλα κάποτε έχουν ένα τέλος όμως και οι άνθρωποι της ομάδας γνώριζαν ότι η υπέρβαση που πραγματοποιήθηκε είχε προ πολλού ξεπεράσει τα όρια που είχαν θέσει για την επιτυχία.
* Ανάμεσα στις αποχωρήσεις παικτών ήταν και του αρχηγού της ομάδας Μαντζαφούλη που μετακομίζει στον Μαχητή Τερψιθέας.