Μέσω ...Φλαμουλίου στη Γ' Εθνική ο Α.Ο. Τρίκαλα! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Στη Γ' Εθνική μέσω ...Φλαμουλίου θα αγωνίζονται τα Τρίκαλα, αφού το Ειρηνοδικείο Τρικάλων την Πέμπτη 17 Απριλίου "άναψε" πράσινο στην μετονομασία του Α.Ο. Φλαμουλίου σε Α.Ο. Τρίκαλα.
Αναλυτικά η απόφαση του Ειρηνοδικείου:
Με την υπ’αριθμ. 22/2014 διάταξη τροποποίησης καταστατικού του Ειρηνοδίκη Τρικάλων εγκρίθηκε η τροποποίηση του καταστατικού του αθλητικού σωματείου με την επωνυμία «ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΛΑΜΟΥΛΙΟΥ» και η αλλαγή της επωνυμίας του σε ‘ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ», με έδρα τα Τρίκαλα και σκοπό τον αναγραφόμενο στο εγκριθέν από 12-07-2014 καταστατικό του.