Μονόδρομος η νίκη του Α.Ο.Κ. στο Στάδιο επί του Μακροχωρίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Να σπάσει το ρόδι για το 2014 θέλει ο Α.Ο.Κ. το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας υποδεχόμενος το Μακροχώρι Ημαθίας.
Οι κυανόλευκοι έχουν να κερδίσουν από τις 24 Νοεμβρίου, όταν και πέρασαν με ανατροπή από την έδρα του Πυργετού. Από τότε έχουν περάσει 9 αγώνες και η συγκομιδή περιορίστηκε σε τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες. Μοιραία η ομάδα βρέθηκε πολύ μακριά από το στόχο της αλλά η ελπίδα δεν έχει φύγει ακόμα από τους παίκτες, το προπονητικό τιμ αλλά και την διοίκηση της ομάδας.
Και αυτό δεν τον αναφέρουμε απλά για να το αναφέρουμε αλλά γιατί όντως αν υπάρξει νίκη με το Μακρυχώρι, όλα μπορούν να αλλάξουν με το ευνοϊκό πρόγραμμα που έχει η ομάδα τις επόμενες αγωνιστικές.
Στα αγωνιστικά τώρα ο Σ. Τίκας είδε όλη την εβδομάδα τους παίκτες του να δουλεύουν εντατικά για τον κρίσιμο αγώνα, χωρίς να παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα υγείας. Έτσι στην αποστολή της Κυριακής δεν θα συμμετέχει ο τιμωρημένος με 4 κίτρινες κάρτες Κανιούρας και ο Καραγιώργος που τελεί υπό εσωτερικό πειθαρχικό παράπτωμα.
Στην πλευρά των φιλοξενουμένων που πραγματοποιούν μια μεγάλη χρονιά, βρισκόμενοι στην 5η θέση της βαθμολογίας ο Λ. Μπίλης δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και αναμένεται να παρατάξει την ενδεκάδα της επιθυμίας του.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζει η πρεμιέρα του Καβακά στον πάγκο της Λαμίας και με αντίπαλο τα Λευκάδια που βρίσκονται στην 3η θέση της βαθμολογίας αλλά και η αναμέτρηση του Δωτιέα με την Κύμη που "φλερτάρει" εκ νέου με την πρώτη θέση.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Χαλκίδα - Ρήγας Φεραίος (Νεοφυτιάδης - Μπέτσογλου - Παπανικολάου από Ε.Δ. Κορινθίας)
Μαχητής Τερψιθέας - Τρίκαλα (Σελεμίδης -Κατσικογιάννης - Νικολαΐδης από Ε.Δ. Πέλλας)
Αμπελωνιακός - Αχιλλέας Δομοκού (Πάλιουρας - Συμεωνίδης Τσατσαρίδη από Ε.Δ. Μακεδονίας)
Νάουσα - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Καραλιόλιος - Στεφούλης - Μωυσιάδης από το Ε.Δ. Γρεβενών)
Δωτιέας Αγιάς - Κύμη (Ρούσσος - Μπεκερτζής - Τσόγκας - Γκαρτζόνικας από Ε.Δ. Πρέβεζας)
Λαμία - Λευκάδια (Βάτσιος - Σαββόγλου - Ντζουροπάνος από Ε.Δ. Δυτικής Αττικής)
Α.Ο. Καρδίτσα - Μακροχώρι (Μιχαηλίδης - Φλώτσιο Ι. - Φλώτσιος Θ. από Ε.Δ. Βοιωτίας)
Ρεπό: Πυργετός
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE για την αναμέτρηση του Α.Ο.Κ. με το Μακρυχώρι από τις 14:45 καθώς και για την εξέλιξη των αγώνων σε όλα τα άλλα γήπεδα του 3ου ομίλου.