Με τον επιθετικό Παναγιώτη Τσιφλίδη κλείνει την μεταγραφική περίοδο η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με την αποκτηση του Παναγιώτη Τσιφλίδη θα ολοκληρωθεί η μεταγραφική δραστηριότητα της Αναγέννησης κατα την περίοδο του Ιανουαρίου.
Ο νεαρός επιθετικός βρέθηκε στην Καρδίτσα όπου πραγματοποίησε και την πρώτη προπόνηση με τους κιτρινόμαυρους το πρωί της Παρασκευής.
Η Αναγέννηση εδώ και καιρό είχε επαφή με τον 23χρονο επιθετικό που αγωνιζόταν μεχρι πρόσφατα στην ομάδα της Δόξας Κρανούλας συμπαίκτης του Ξενοφώντα Γήττα. Ανάμεσα στις δύο πλευρές επήλθε συμφωνία κι έτσι ο παίκτης θα προστεθεί στο ρόστερ για το υπολοιπο της αγωνιστικής περιόδου.
Παρά το νεαρό της ηλικίας του ο Τσιφλίδης έχει αγωνιστεί σε πολλές ομάδες. Ξεκίνησε απο τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού, υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο μάλιστα στην ομάδα της Αθήνας και στη συνέχεια παραχωρήθηκε ως δανεικός στον Πιερικό. Επαιξε ακόμη στον Απολλωνα Αθηνών, στον Φωκικό, στη Ρόδο και τελευταία στη Δόξα Κρανούλας.