Από εβδομάδα σε Βόλο και Λάρισα η ετήσια εκδήλωση για το ΕΣΠΑ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Θεσσαλία
- Εκτύπωση
Την ετήσια Εκδήλωση Δημοσιότητας και Προβολής του Ε.Σ.Π.Α. Θεσσαλίας διοργανώνει η Περιφέρεια Θεσσαλίας, στις 19 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα 11.00 στο Βόλο στο συνεδριακό χώρο του “DOMOTEL XENIA VOLOU”.
Ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός και η Ενδιάμεση Διαχειριστική Αρχή Περιφέρειας Θεσσαλίας, προσκαλούν φορείς και πολίτες στην 1η κατά σειρά εκδήλωση, ενώ ανάλογη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί, στις 21 Δεκεμβρίου και στη Λάρισα.
Σκοπός της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση των δυνητικών δικαιούχων του Προγράμματος και του κοινού, σχετικά με το Εθνικό Στρατηγικό Πλαίσιο Αναφοράς και τη συμβολή των Διαρθρωτικών Ταμείων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στην ανάπτυξη της Θεσσαλίας.
Παράλληλα και σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης και τα Γυμνάσια της Ενότητας Μαγνησίας, πραγματοποιείται μαθητικός Διαγωνισμός με θέμα «Το ΕΣΠΑ στην Εκπαίδευση» που θα ολοκληρωθεί παρουσία των βραβευθέντων ανά Γυμνάσιο μαθητών κατά τη διάρκεια της Εκδήλωσης Δημοσιότητας. Η ενέργεια αυτή εντάσσεται στην προβολή του Ε.Σ.Π.Α. στους μαθητές.