Δήμος Αργιθέας: Συνεδρίασε με τηλεδιάσκεψη το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο Πολιτικής Προστασίας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ανακοινώσεις
- Εκτύπωση
![Δήμος Αργιθέας: Συνεδρίασε με τηλεδιάσκεψη το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο Πολιτικής Προστασίας](/media/k2/items/cache/0f8baa0157235eb636db9117919c4641_L.jpg)
Το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 11:00 συνεδρίασε με τηλεδιάσκεψη το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο (ΣΤΟ) Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Αργιθέας για την αντιμετώπιση των έκτακτων αναγκών (πλημμύρες, κατολισθήσεις κ.λπ.) με βάση το σχέδιο «ΔΑΡΔΑΝΟΣ 2» εξ αιτίας του Έκτακτου Δελτίου Επιδείνωσης Καιρού που εξέδωσε η ΕΜΥ.
Στη συνεδρίαση συμμετείχαν στελέχη του δήμου και υπηρεσιακοί παράγοντες από τους αρμόδιους φορείς.
Στη συνέχεια συνεδρίασε (με τηλεδιάσκεψη) το (Σ.Ο.Π.Π.) ΠΕ Καρδίτσας με θέμα: “Σχεδιασμός και δράσεις Πολιτικής Προστασίας για την αντιμετώπιση έκτακτων αναγκών και την άμεση/βραχεία διαχείριση των συνεπειών (πλημμύρες, καταιγίδες, ανέμους, χαλαζοπτώσεις κ.λπ.), όπου συμμετείχαν ο Δήμαρχος Αργιθέας, Ανδρέας Στεργίου και ο Αντιδήμαρχος Αθανάσιος Καραγεώργος.
Γραφείο Τύπου Δήμου Αργιθέας