Δύο συλλήψεις για κατοχή ναρκωτικών ουσιών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Κοινωνικές - Αστυνομικές
- Εκτύπωση
Όπως ανακοινώθηκε από την Αστυνομική Διεύθυνση Καρδίτσας την Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2010 και ώρα 22:10, στην επαρχιακή οδό Καρδίτσας - Μουζακίου, συνελήφθησαν δύο κάτοικοι Καρδίτσας ηλικίας 43 & 45 ετών.
Σε έλεγχο που τους έγινε από Αστυνομικούς Ασφαλείας Καρδίτσας, διαπιστώθηκε ότι κατείχαν παράνομα από κοινού αποξηραμένη κάνναβη (χασίς) βάρους 1,4 γραμ. και η οποία κατασχέθηκε. ο ένας μάλιστα εξ' αυτών είχε ήδη καταδικαστική απόφαση του τριμελούς Πλημ/κείου Καρδίτσας. Οι συλληφθέντες με την εις βάρος τους δικογραφία του τμήματος Ασφαλείας Καρδίτσας, θα οδηγηθούν στον Εισαγγελέα Προτωδικών Καρδίτσας.