Εκλογές ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ: Οι υποψήφοι από το ν. Καρδίτσας στις εκλογές της Κυριακής 8 Μαΐου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Πολιτικά
- Εκτύπωση
Ανακοινώθηκαν το βράδυ της Παρασκευής (6/5) τα ονόματα των υποψηφίων συνέδρων καθώς και των υποψηφίων στις Δημοτικές και Νομαρχιακές Οργανώσεις για τις εκλογές οργάνων του ΠΑΣΟΚ - Κινήματος Αλλαγής της Κυριακής 8 Μαΐου 2022.
Η εκλογική διαδικασία θα ξεκινήσει στις 7.00 π.μ και θα ολοκληρωθεί μετά από 12 ώρες, δηλαδή στις 7 μ.μ.
Στο ν. Καρδίτσας θα λειτουργήσουν πέντε εκλογικά κέντρα στα ακόλουθα σημεία:
Δήμος Καρδίτσας
Αίθριο Δημοτικής Αγοράς
Δήμος Λίμνης Πλαστήρα
Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου
Δήμος Μουζακίου
Δημοτικό Κινηματοθέατρο Μουζακίου
Δήμος Παλαμά
Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων Παλαμά
Δήμος Σοφάδων
Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου
Οι σύνεδροι που θα εκλεγούν από το ν. Καρδίτσας θα είναι συνολικά 50 και αναλύονται ανά δήμο ως εξής:
Δήμος Καρδίτσας 24
Δήμος Λίμνης Πλαστήρα 3
Δήμος Μουζακίου 9
Δήμος Παλαμά 7
Δήμος Σοφάδων 7
Υποψήφιοι Σύνεδροι στο ν. Καρδίτσας
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1968
ΒΑΛΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1959
ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΓΚΟΛΦΩ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972
ΓΚΟΡΤΖΗ ΟΛΓΑ 1968
ΓΟΥΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1952
ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1957
ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝoΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1975
ΚΑΠΡΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1966
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1989
ΚΑΡΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970
ΚΑΡΑΤΩΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 1983
ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1950
ΚΑΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΩΜΑΣ 1983
ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1960
ΚΟΡΟΜΠΙΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΕΣΤΩΡ 1988
ΚΟΥΤΗ ΕΙΡΗΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΣΤΑΥΡΟΣ 1995
ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1954
ΜΑΝΩΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΡΥΦΩΝ 1977
ΜΠΑΚΑΛΑΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ 1977
ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1958
ΝΙΚΟΥ ΒΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1978
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1966
ΠΑΠΠΑΣ ΘΩΜΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1987
ΠΛΑΤΣΙΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1975
ΠΟΥΛΕΣΗΣ ΤΡΥΦΩΝ POLICHRONIS 1954
ΡΑΠΤΗ ΗΛΙΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1971
ΣΒΑΡΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1968
ΣΠΥΡΟΥ ΦΩΤΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1950
ΣΩΤΗΡΛΗ ΙΩΑΝΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1991
ΣΩΤΗΡΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΙΑΣ 1962
ΤΣΙΑΧΤΗΣ ΒΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1951
ΤΣΙΜΟΥΡΤΟΥ ΜΑΡΘΑ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 1972
ΛΙΜΝΗΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑ
ΑΡΓΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1963
ΓΟΡΔΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1962
ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΝΙΚOΛΑΟΣ 1999
ΤΣΙΑΝΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1967
ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
ΚΛΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1968
ΚΟΥΡΚΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1981
ΛΥΚΙΔΗ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1981
ΜΟΚΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ 1976
ΜΌΚΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΕΥΡΙΠΊΔΗΣ 1966
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1968
ΠΑΠΑΝΤΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1991
ΠΑΠΠΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1992
ΦΩΤΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 1978
ΠΑΛΑΜΑ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙOΣ 1989
ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1999
ΜΑΚΡΗ ΚΛΕΟΝΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1966
ΝΑΣΙΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1970
ΝΤΡΑΧΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1975
ΡΙΖΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1983
ΤΡΟΥΒΑ ΘΕΟΝΗ ΙΩΑΝΝΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972
ΤΣΟΥΛΟΥΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1957
ΣΟΦΑΔΩΝ
ΑΡΣΕΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΖΗΝΩΦ 1996
ΓΚΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1989
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΘΩΜΆΣ 1980
ΚΑΡΑΚΑΞΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1987
ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1969
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1967
Υποψήφιοι Δημοτικές Οργανώσεις
ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1960
ΓΩΓΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1995
ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1972
ΚΡΙΚΕΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1957
ΛΑΡΙΣΗ ΕΛΕΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1987
ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1977
ΞΗΡΟΦΩΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1972
ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Ιωάννης 1998
ΚΟΝΙΑΡΗ ΝΑΣΙΩΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Κωνσταντίνος 1964
ΜΟΚΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Κωνσταντίνος 1998
ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Νικόλαος 1987
ΤΣΟΥΒΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Θεωδορος 1946
Υποψήφιοι Νομαρχιακές Οργανώσεις
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1989
ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1992
ΓΑΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1985
ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1956
ΚΑΡΑΜΑΛΙΓΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970
ΚΑΡΑΤΩΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΝΑΠΟΛΕΩΝ 1983
ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΟΣ ΒΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1950
ΚΟΥΚΟΣΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1969
ΜΌΚΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΕΥΡΙΠΊΔΗΣ 1966
ΝΑΣΙΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1970
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1966
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1982
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΘΗΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1972
ΠΑΠΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1967
ΠΑΠΠΑΣ ΘΩΜΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1987
ΣΩΤΗΡΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΙΑΣ 1962
ΤΕΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1980
ΤΣΟΥΛΟΥΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1957