Επεκτάθηκαν οι συμβάσεις 4 ατόμων που εργάζονται με πρόγραμμα του ΟΑΕΔ στο Δήμο Σοφάδων Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Επεκτάθηκαν οι συμβάσεις 4 ατόμων που εργάζονται με πρόγραμμα του ΟΑΕΔ στο Δήμο Σοφάδων](/media/k2/items/cache/86d85501cb6842c19f11c26a87f8fe53_L.jpg)
Την επιμήκυνση της διάρκειας επιχορήγησης κατά ένα ακόμη έτος του προγράμματος του ΟΑΕΔ μακροχρονίως ανέργων, ηλικίας 55-67 ετών αποφάσισε σε συνεδρίαση η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Σοφάδων.
Η απόφαση αφορά 4 άτομα του Δήμου Σοφάδων που είχαν προσληφθεί μέσω του σχετικού προγράμματος του ΟΑΕΔ την προηγούμενη χρονιά και η σύμβασή τους ολοκληρωνόταν στις 21 Οκτωβρίου 2021.
Με τη νέα ομόφωνη απόφαση της Οικονομικής Επιτροπής επεκτείνεται η σύμβασή τους για άλλο ένα χρόνο (21 Οκτωβρίου 2022).