Ενημέρωση - Baby Swimming στην Καρδίτσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Υγεία
- Εκτύπωση
Επ'ευκαιρία του άρθρου του Μαιευτήρα κου Γιάννη Περιστέρη στην ιστοσελίδα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα κάτωθι:
Ο νεοσύστατος σύλλογος μας, Πολιτιστικός Αθλητικός Όμιλος Καρδίτσας, έχει δημιουργήσει εδώ και περίπου ένα μήνα τμήμα εκμάθησης βρεφικής κολύμβησης (baby swimming), για πρώτη φορά στην πόλη μας, το οποίο και κάνει τα μαθήματα του στο Δημοτικό Κολύμβητήριο Καρδίτσας.
Βρέφη και νήπια απο 7 μηνών έως 3,5 χρονών μπορούν να παρακολουθούν μαθήματα κολύμβησης, προσφέροντας την δυνατότητα στο μωρό να κρατήσει την επαφή του με το υγρό στοιχείο, να μετατρέψει τα κολυμβητικά αντανακλαστικά σε συνειδητές αντιδράσεις και να εξελίξει σε βάθος χρόνου την κολυμβητική του ικανότητα. Η δραστηριότητα αυτή είναι ασφαλής και πάνω απ'όλα ψυχαγωγική.
Τα μαθήματα παραδίδονται απο έμπειρο προσωπικό το οποίο είναι διαπιστευμένο και εκπαιδευμένο απο τον παγκόσμιο οργανισμό WABC (World Aquatic Babie & Children) Network - www.wabcswim.com
Επίσης για πρώτη φορά στην πόλη μας, ο σύλλογος μας έχει δημιουργήσει και τμήματα αερόβιας άσκησης στο νερό (aqua aerobic), άσκηση η οποία βοηθάει περισσότερο στο κάψιμο του λίπους, στην βελτίωση της φυσικής κατάστασης καθώς και στην αποκατάσταση μυοσκελετικών προβλημάτων.
Για οποιαδήποτε ενημέρωση ή απορία σας μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
Με εκτίμηση,
Κωνσταντίνα Μπουρνη
Πτυχιούχος Τ.Ε.Φ.Α.Α. Θεσσαλονίκης
Κιν. 6973058252