Ενημερωτική εκδήλωση στο ΚΑΠΗ Φύλλου από το Κ.Υ. Παλαμά Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Υγεία
- Εκτύπωση
![](/images/thumbnails/images/stories/diafora/nosokomeio-stretch-150x100.jpg)
Το θέμα που αναπτύχθηκε από τους επαγγελματίες υγείας του Κ.Υ. αφορούσε την αρτηριακή υπέρταση. Ο γενικός ιατρός κος Λαγούιας Παναγιώτης, ανέπτυξε το πρόβλημα της υπέρτασης και τον σύγχρονο τρόπο αντιμετώπισής της. Ο επισκέπτης υγείας κος Κρομμύδας Βασίλης, αναφέρθηκε στους παράγοντες που δημιουργούν αυξημένες πιθανότητες για την εμφάνιση της υπέρτασης και τρόπους αποφυγής τους. Η κοινωνική λειτουργός κα Μανιάτη Ελένη αναφέρθηκε στις επιπτώσεις του άγχους στην υπέρταση.
Τελευταία τροποποίηση στις12 Απριλίου 2012, 15:05