"Μπαγιάτικες" δηλώσεις αντιδημάρχου "σέρβιρε" ο Δήμος Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άρθρα
- Εκτύπωση
Για την αποκατάσταση των δρόμων του Μουζακίου καθώς και τον καθαρισμό ρεμάτων μας ενημερώνει το δελτίο τύπου του Δήμου Μουζακίου που εξεδόθηκε σήμερα ωστόσο με μια πιο προσεκτική ματιά θα λέγαμε ότι βγήκε από το παρελθόν!
Εντύπωση προκαλεί δε ότι ο "συντάκτης" του "ανακάλυψε" δηλώσεις του νυν Αντιδημάρχου Επ. Γκινή που μοιάζουν σα μια ...σταγόνα νερό με τις δηλώσεις του πρώην Αντιδήμαρχου Κου Κουτσογιάννη και οι οποίες έγιναν τον Αύγουστο του 2015!!!
Καταλαβαίνουμε είναι η αλήθεια ως ένα σημείο την επικοινωνιακή πολιτική κάθε Δημοτικής Αρχής καθώς και την ενημερωτική της διάθεση προς τους δημότες της. Ωστόσο, εδώ μάλλον ξεπεράσαμε κάθε όριο αφού όπως φαίνεται οι δηλώσεις κληρονομούνται από Αντιδήμαρχο σε Αντιδήμαρχο στο βωμό της ...αυτοπροβολής προσβάλλοντας ταυτόχρονα τόσο τα ΜΜΕ που τις φιλοξενούν όσο και τους ίδιους τους αναγνώστες τους.
Διαβάστε ακολούθως το σημερινό δελτίο τύπου του Δήμου Μουζακίου και εδώ το αντίστοιχο περσινό.... και τα συμπεράσματα δικά σας.
Στην αποκατάσταση των δρόμων του Μουζακίου που έχουν υποστεί ζημιές, στην επικάλυψη των τομών των ασφαλτόδρομων, καθώς και στον καθαρισμό των ρεμάτων που έχουν φορτωθεί από φερτά υλικά προχωρά ο Δήμος Μουζακίου και ήδη τα συνεργεία δουλεύουν εντατικά προς αυτή την κατεύθυνση.
Ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος κ. Γκινής σε συνεργασία με τους προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων έχουν προχωρήσει στην καταγραφή των προβληματικών σημείων και ήδη ξεκίνησε η επούλωση των λακκουβών και των φθορών του οδοστρώματος, όπως επίσης και των ρεμάτων που έχουν φορτωθεί με φερτά υλικά.
«Από προχθές έχουμε ξεκινήσει την επιχείρηση της αποκατάστασης των φθορών που έχουν υποστεί οι δρόμοι του Δήμου μας και σε συνεργασία με τους προέδρους των χωριών έχουμε επισημάνει τα σημεία που απαιτείται παρέμβαση, έχουμε συγκροτήσει δύον συνεργεία και εργαζόμαστε εντατικά ώστε το συντομότερο δυνατό να επουλώσουμε όλες τις λακκούβες. Παράλληλα καθαρίζουμε και τα ρέματα που έχουν φορτωθεί με φερτά υλικά των πρόσφατων βροχοπτώσεων προκειμένου να μη δημιουργηθούν περαιτέρω προβλήματα» δήλωσε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος του Δήμου Μουζακίου κ. Γκινής
Ο Δήμαρχος κ. Κωτσός επισκέφθηκε επί τόπου τις εργασίες που βρίσκονται σε εξέλιξη, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο κ. Γκινή και εξέφρασε την ικανοποίησή του για την ταχύτητα με την οποία προχωρούν τόσο τα μηχανήματα του Δήμου στην αποκατάσταση των προβλημάτων που έχουν δημιουργηθεί στους δρόμους από τα έντονα καιρικά φαινόμενα, όπως επίσης και την επιμέλεια που επιδεικνύει ο εργολάβος που ανέλαβε το κλείσιμο των ανοιχτών τομών των δρόμων του Μουζακίου.