Κέρδισαν όλοι οι γηπεδούχοι στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Νίκες για όλους τους γηπεδούχους είχαμε την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, με τον εκπρόσωπο του νομού μας να έχει αγωνιστικό ρεπό.
Η Λαμία συνέχισε απτόητη κερδίζοντας τον Δωτιέα στο Δημοτικό Στάδιο της Λαμίας με δύο γκολ που σημείωσαν ο Γόγολος στο 10' και ο Κιπτίου στο 83'. Στο κατόπι της συνέχισε μόνο ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας που κέρδισε με το ίδιο σκορ τα Τρίκαλα με τα γκολ μάλιστα να έρχονται στο τελευταίο δεκάλεπτο (84΄πεν. Νάκας, 87΄ Μακράκης).
Αντίθετα η Κύμη παρότι προηγήθηκε στον Αμπελώνα με γκολ του Φαρούκ στο 26', γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον παθιασμένο Αμπελωνιακό που ισοφάρισε αρχικά με τον Ρόκα στο 64' και πηρε τη νίκη στο 91΄με τον Αλεξανδρή.
Η Νάουσα πήρε το τοπικό ντέρμπι με τα Λευκάδια με ένα γκολ του Μπενίσκου στο 61' ενώ την ήττα γνώρισε το Μακρυχώρι στη Χαλκίδα με δύο γκολ από Γκαράνη στο 68' και Βαλκάνου στο 92'. 2-0 νίκη και για τον Μαχητή Τερψιθέας επί του Ρήγα Φεραίο με τον Σαββίδη εδώ να "καθαρίζει" από νωρίς (1' και 19').
Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής:
Αχιλ. Νεοκαισάρειας - Τρίκαλα 2-0
Αχιλ. Δομοκού - Πυργετός 3-0 α.α.
Μαχ. Τερψιθέας - Ρήγας Φεραίος 2-0
Αμπελωνιακός - Κύμη 2-1
Νάουσα - Λευκάδια 1-0
Χαλκίδα - Μακρoχώρι 2-0
Λαμία - Δωτιέας Αγιάς 2-0
Ρεπό: Α.Ο. Καρδίτσα
Για να δείτε την βαθμολογία του πρωταθλήματος, κάντε κλικ εδώ.
Το KarditsaLive.Net σε συνεργασία με τρεις ακόμα ηλεκτρονικές εφημερίδες σας ενημέρωνε LIVE για την εξέλιξη των αγώνων του 3ου ομίλου. Στοιχεία αυτής της ενημέρωσης μπορείτε να βρείτε εδώ.
Με τον Αμπελωνιακό επιστρέφει στην αγωνιστική δράση ο Α.Ο.Κ. την ερχόμενη Κυριακή και φυσικά το μοναδικό αποτέλεσμα που θα επιδιώξει η Καρδιτσιώτικη ομάδα είναι η νίκη. Στα αξιοσημείωτα η επιστροφή του πρώην τερματοφύλακα των κυανόλευκων Αλ. Τρούκη ως αντίπαλος.
Ρεπό έχει η πρωτοπόρος Λαμία ενώ άλλο ένα ντέρμπι τοπικό θα φιλοξενήσει ο νομός Ημαθίας.
Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής:
Τρίκαλα - Πυργετός 3-0 α.α.
Ρήγας Φεραίος - Αχιλ. Νεοκαισάρειας
Κύμη - Αχιλ. Δομοκού
Λευκάδια - Μαχ. Τερψιθέας
Α.Ο. Καρδίτσα - Αμπελωνιακός
Μακρoχώρι - Νάουσα
Δωτιέας Αγιάς - Χαλκίδα
Ρεπό: Λαμία