Οι 13 ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στη Γ΄Εθνική - Μπαράζ για την 14η Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Ολοκληρώθηκε το μίνι πρωτάθλημα για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική, όπου 13 ομάδες πήραν το εισιτήριο για την εθνική ερασιτεχνική κατηγορία, ενώ μια θέση θα κριθεί σε αγώνα μπαράζ.
Ηδη είχαν εξασφαλίσει την άνοδο στη Γ’ Εθνική κάποιες ομάδες και μετά την ολοκλήρωση των μπαράζ ανεβαίνουν οι: Νέστος Χρυσούπολης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Απόλλων Κρύας Βρύσης, Εορδαϊκός, Φαρκαδόνα, Πύδνα Κίτρους, Χαλκίδα, Αχέρων Καναλακίου, Ηράκλειο, Κανάρης Νενήτων, Ιάλυσος, ΑΟ Λεβάντε, Ερμής Ζωνιανών.
Η μόνη εκκρεμότητα είναι στον 13ο όμιλο, όπου Σπάρτη και Κυπαρισσία ισοβαθμούν, έχουν ίδια διαφορά τερμάτων και θα λύσουν τις διαφορές τους σε αγώνα μπαράζ που θα γίνει πιθανότατα το προσεχές Σάββατο 6/6.