Οριστικά τέλος ο Πυργετός από την Γ' Εθνική Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μια του κλέφτη...δυό του κλέφτη, τρεις του κλέφτη και ο Πυργετός εκτός πρωταθλήματος Γ' Εθνικής με απόφαση της Επιτροπής πρωταθλήματος Γ' Εθνικής.
Μετά από ένα διήμερο ...διεργασιών μεταξύ ΕΠΟ και Πυργετού, καθώς η Ομοσπονδία στην αρχή δεν όρισε τον αγώνα, αλλά χθες Πέμπτη προχώρησε στον ορισμό διαιτητών, σήμερα Παρασκευή ήρθε το επίσημο χαρτί από την ομάδα της Λάρισας όπου γίνεται πλέον γνωστή η οριστική αποχώρηση από το πρωτάθλημα.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της ΕΠΟ:
Η Επιτροπή Πρωταθλήματος Γ΄ Εθνικής, αφού έλαβε υπόψη της έγγραφο του σωματείου Πυργετός με το οποίο κάνει γνωστό ότι παραιτείται από τον αγώνα του με το σωματείο Αμπελωνιακός, προβαίνει στην ματαίωση του αγώνα Πυργετός-Αμπελωνιακός της 1/3/2014.