Σπουδαία κίνηση του Δωτιέα Αγιάς με Αχ. Στεργιάκη! Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Μια μεγάλη μεταγραφή πραγματοποίησε η ομάδα του Δωτιέα Αγιάς, όχι όμως ποδοσφαιριστή αλλά γενικού διευθυντή!
Ο λόγος για τον Αχιλλέα Στεργιάκη που έβαλε φαρδιά - πλατιά το όνομά του στην επιτυχία ανόδου του Μαχητή Τερψιθέας στη Γ' Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του. Για εμάς (τους γνωρίζοντες) ο Αχ. Στεργιάκης έδωσε άλλη υπόσταση στην ομάδα της Τερψιθέας με επαγγελματισμό και συνέπεια που συναντάς μόνο σε ομάδες της Super League και σίγουρα η κίνηση του Δωτιέα Αγιάς να συνεργαστεί μαζί του τον βάζει σε ...άλλο δρόμο.
Η ομάδα της Αγιάς θυμίζουμε ότι επίσης για πρώτη φορά ανέβηκε στη Γ' Εθνική και ήδη κινείται σε ιδιαίτερα θετικό δρόμο, κατέχοντας την έβδομη θέση στη βαθμολογία. Στο τελευταίο μάλιστα παιχνίδι της με τον Αχιλλέα Δομοκού ήταν πραγματικά σαρωτική φθάνοντας στο τελικό 7-2.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της διοίκησης του Δωτιέα Αγιάς:
Ο Α.Ο. ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον κ. Στεργιάκη Αχιλλέα.
Ο κ. Στεργιάκης Αχιλλέας θα τοποθετηθεί στο πόστο του Γενικού Διευθυντή.
Ο Πρόεδρος και σύσσωμο το Δ.Σ. του συλλόγου τον καλωσορίζει στα καινούργια του καθήκοντα.
Επίσης θα θέλαμε να αναφερθούμε στο ποδοσφαιριστή του Α.Ο. Μαχητή Τερψιθέας κ. Κωνσταντίνο Κρεββατά που τραυματίστηκε στον αγώνα με την Χαλκίδα και να του
ευχηθούμε ταχεία ανάρρωση και επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους.
-Ο-
Πρόεδρος
Σταύρος Γκλέτος