Όλα για όλα με Αμπελωνιακό ο ΑΟΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δύο κρίσμους αγώνες δίνει αυτή την Κυριακή και την επόμενη ο Α.Ο.Κ. με σκοπό να φθάσει του εννιά βαθμούς που θα τον βάλουν για τα καλά στην υπόθεση παραμονή.
Και λέμε εννιά, γιατί πέρα από τις δύο νίκες που ψάχνει με Αμπελωνιακό και Δομοκό ακολουθεί το παιχνίδι του Πυργετού το οποίο και θα καταλήξει ούτως ή άλλως υπέρ του ΑΟΚ. Όλη η σεζόν είναι οι δύο ερχόμενοι αγώνες για τους κυανόλευκους που επιπλέον έχουν και ένα αγώνα λιγότερο σε σχέση με τους αντιπάλους τους (με εξαίρεση το Δομοκό).
Αγωνιστικά προβλήματα για τον Σ. Τίκα δεν υπάρχουν που θα παρατάξει την ομάδα του στο γήπεδο της Μητρόπολης με τον τρόπο που επιθυμεί. Από τους φιλοξενούμενους που κάνουν μια τιτάνια προσπάθεια να παλέψουν για την παραμονή μετά την άφιξη του Καπετανόπουλου θα απουσιάσει ο Ρόκκα.
Στα αξιοσημείωτα η επιστροφή του Αλ. Τρούκη ως αντίπαλος της ομάδας που καθιερώθηκε και που από τον Ιανουάριο υπερασπίζεται την εστία του Αμπελωνιακού έχοντας βοηθήσει και αυτός σημαντικά με την παρουσία του κάτω από τα γκολποστ.
Η αναμέτρηση του α' γύρου έληξε με 1-2 υπέρ των κυανόλευκων, που αποτέλεσε και την αρχή μια τριπλέτας νικών με Δομοκό και Πυργετό στη συνέχεια.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ρεπό έχει η πρωτοπόρος Λαμία ενώ η 2η βαθμολογικά Νεοκαισάρεια αγωνίζεται στο Βελεστίνο με τον Ρήγα. Τοπικό ντέρμπι φιλοξενεί το Μακροχώρι ενώ η Κύμη θα υποδεχθεί τον Αχιλλέα Δομοκού.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Ρήγας Φεραίος - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Φωτιάδης - Κεντζιόπουλος - Μπιντής από Καστοριά)
Κύμη - Αχιλλέας Δομοκού (Καρυοφίλλης - Σινιοράκης - Γεωργακόπουλος από Πειραιά)
Λευκάδια - Μαχητής Τερψιθέας (Φωτιάδης - Κωτούλας - Σάββας από Σέρρες)
Α.Ο. Καρδίτσα - Αμπελωνιακός (Μπαϊραμίδης - Τζιουβάρας - Ιωαννίδης από Κοζάνη)
Μακροχώρι - Νάουσα (Παπαδόπουλος - Κατσικογιάννης - Νατσιόπουλος από Μακεδονία)
Δωτιέας Αγιάς - Χαλκίδα (Συμεωνίδης - Κυφός - Θεοδώρου από Πιερία)
Τρίκαλα - Πυργετός 3-0 α.α.
Ρεπό: Λαμία
Το KarditsaLive.Net θα είναι μαζί σας LIVE για την αναμέτρηση του Α.Ο.Κ. με τον Αμπελωνιακό από τις 14:45 καθώς και για την εξέλιξη των αγώνων στους υπόλοιπους αγώνες του 3ου ομίλου.